Maqedonase

maqedoni-1.jpg

“Do të mposhtim partinë në pushtet”, opozita maqedonase dhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut arrijnë koalicionin parazgjedhor

Opozita maqedonase dhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut, ka arritur koalicion parazgjedhor për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 17 tetor. VMRO-DPMNE, Aleanca për Shqiptare dhe Alternative e kanë quajtur historike marrëveshjen e arritur për pjesëmarrje të përbashkët në… Read More »“Do të mposhtim partinë në pushtet”, opozita maqedonase dhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut arrijnë koalicionin parazgjedhor

Policia-e-Durresit.jpg

I siguroi pasaportë maqedonase dhe letra zviceriane 28-vjeçarit nga Kosova, arrestohet 24-vjeçari në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar ditën e sotme një shtetas 24-vjeçar nga Kosova, i cili u kap në flagrancë duke ndihmuar një 28-vjeçar për të kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme. 24-vjeçari i siguroi bashkëkombasit të tij një pasaportë false… Read More »I siguroi pasaportë maqedonase dhe letra zviceriane 28-vjeçarit nga Kosova, arrestohet 24-vjeçari në Durrës

1fc5e94d-e6d5-45b2-8cf3-901d44d7d9d3-768x593-1.jpg

Krerët e policisë greke, shqiptare e maqedonase bëhen bashkë, mediat greke: Ja çfarë u diskutua

Një takim mes krerëve të lartë të policisë të tre shteteve, respektivisht Greqisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut është zhvilluar këtë fundjavë. Mediat greke, zbulojnë detaje nga takimi në fjalë. Sipas tyre, fokus i takimit ishte bashkëpunimi i frytshëm policor… Read More »Krerët e policisë greke, shqiptare e maqedonase bëhen bashkë, mediat greke: Ja çfarë u diskutua

diplomatja.jpeg

Diplomatja maqedonase gjendet e vdekur brenda banesës në New York në rrethana misterioze, për çfarë dyshojnë hetuesit

39-vjeçarja me inicialet M.V nga Shkupi është diplomatja nga Maqedonia, e cila u gjet e vdekur në një banesë në Manhatan të Nju Jorkut. Policia dyshon se bëhet fjalë për vetëvrasje, pasi në shtëpinë e saj ka gjetur ilaçe të… Read More »Diplomatja maqedonase gjendet e vdekur brenda banesës në New York në rrethana misterioze, për çfarë dyshojnë hetuesit