shpërthim

falje.jpg

Po falej namazi, shpërthim i fuqishëm në xhami në Afganistan, të paktën 16 persona kanë vdekur dhe 32 janë plagosur

Të paktën 16 persona kanë vdekur dhe 32 të tjerë janë plagosur pasi një shpërthim goditi një xhami shiite gjatë lutjeve të së premtes në qytetin afgan të Kandahar. Sipas BBC, shpërthimi ndodhi në xhaminë Iman Bargah. Fotografitë nga vendi… Read More »Po falej namazi, shpërthim i fuqishëm në xhami në Afganistan, të paktën 16 persona kanë vdekur dhe 32 janë plagosur

WhatsApp-Image-2021-10-14-at-15.30.49.jpeg

LAJM I FUNDIT/ Arrestohet lezhjani ‘i rrezikshëm’, policia e kapi me 2 granata dore të gatshme për shpërthim (EMRI)

Agron Kovaci eshte arrestuar diten e sotme ne Lezhe pasi iu gjeten dy granata dore.Lezhë Vijojnë kontrollet për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale. Parandalohet një ngjarje e mundshme kriminale. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë, vënë në pranga një… Read More »LAJM I FUNDIT/ Arrestohet lezhjani ‘i rrezikshëm’, policia e kapi me 2 granata dore të gatshme për shpërthim (EMRI)

konferenca-9-mars.jpg

Të paktën 20 persona humbën jetën në shpërthim, reagon Presidenti Meta për tragjedinë e Tetovës: Një ngjarje tepër e rëndë dhe tronditëse, veçanërisht…

Me shqetësim dhe trishtim të thellë po përcjell tragjedinë e ndodhur në spitalin e Tetovës. Një ngjarje tepër e rëndë dhe tronditëse, veçanërisht për numrin e viktimave të raportuara! Shpreh ngushëllimet më të ndjera për jetët e humbura dhe ndaj… Read More »Të paktën 20 persona humbën jetën në shpërthim, reagon Presidenti Meta për tragjedinë e Tetovës: Një ngjarje tepër e rëndë dhe tronditëse, veçanërisht…

yyy.jpg

Greqia me masa të rrepta ndaj Covid-19, zv/ministrja e Shëndetësisë: Nëse ka një shpërthim, shkollat do të mbyllen…

Greqia do të ndjekë strategjinë e mbylljes së shkollave në rast se sheh shpërthime të COVID-19. Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mina Gaga deklaroi se aty ku do të vihet re përhapje masive e virusit do të merret menjëherë masa. “Ne fillojmë… Read More »Greqia me masa të rrepta ndaj Covid-19, zv/ministrja e Shëndetësisë: Nëse ka një shpërthim, shkollat do të mbyllen…

Cassspture.jpg

VIDEO/ Shembet godina 5 katëshe me shpërthim të telekomanduar, firma kallëzim penal ndaj Bashkisë Himarë

Është shembur nga IKMT objekti 5 katësh në Dhërmi pjesë e operacionit “bregdeti ynë”. Ashtu siç ishte paralajmëruar sot në orën 15:00, IKMT e shoqëruar nga policia pwrdori shpërthim të telekomanduar duke hedhur në tokë godinën 5 katëshe. Firma kundershtoi… Read More »VIDEO/ Shembet godina 5 katëshe me shpërthim të telekomanduar, firma kallëzim penal ndaj Bashkisë Himarë