ushtarak

murati-macron.jpg

Nuk ka ndodhur kurrë në historinë e NATO-s! Analiza e një pakti të habitshëm ushtarak midis Parisit dhe Athinës, pse nuk është një lajm i mirë për Ballkanin

Nga Shaban Murati Nuk ka ndodhur kurrë në historinë e deritanishme të Aleancës Atlantike, që nga themelimi i saj në 1949 e deri më sot, që dy shtete anëtare të nënshkruajnë midis tyre një marrëveshje dypalëshe strategjike të ndihmës ushtarake… Read More »Nuk ka ndodhur kurrë në historinë e NATO-s! Analiza e një pakti të habitshëm ushtarak midis Parisit dhe Athinës, pse nuk është një lajm i mirë për Ballkanin

talebanet-1-600x338-1.jpg

Talebanët pushtojnë vilën luksoze të liderit ushtarak të Afganistanit, mahniten nga ajo që gjejnë (Video)

Teksa arritën të marrin nën kontroll qytetin verior Mazar-I-Sharif, talebanët mësynë edhe në vilën luksoze të liderit ushtarak të Afganistanit, Rashid Dostum. Në videot e publikuara në internet, talebanët duken teksa ulen në mobiliet prej ari dhe bëjnë sikur pinë… Read More »Talebanët pushtojnë vilën luksoze të liderit ushtarak të Afganistanit, mahniten nga ajo që gjejnë (Video)

vila-1.jpg

Talebanët mësyjnë në vilën luksoze të liderit afgan, aleat kryesor i SHBA. Pamje nga ambientet e shtëpisë të ‘lyer me ar’

  Teksa arritën të marrin nën kontroll qytetin verior Mazar-I-Sharif, talebanët mësynë edhe në vilën luksoze të liderit ushtarak të Afganistanit, Rashid Dostum. Në videot e publikuara në internet, talebanët duken teksa ulen në mobiliet prej ari. Rashid Dostum ka… Read More »Talebanët mësyjnë në vilën luksoze të liderit afgan, aleat kryesor i SHBA. Pamje nga ambientet e shtëpisë të ‘lyer me ar’

dokkk.jpg

E TMERRSHME / Pasi iu hidhte alkool në organet gjenitale, iu vinte flakën, arrestohet doktori që torturonte pacientët në Spitalin Ushtarak (EMRI)

Një mjek sirian në Gjermani është akuzuar për krime kundër njerëzimit. Përmes një deklarate për mediet, zyrtarët në Karlsruhe thanë se mjeku Alla Mousa erdhi në Gjermani në vitin 2015 dhe kishte punuar si mjek para se ai të arrestohej… Read More »E TMERRSHME / Pasi iu hidhte alkool në organet gjenitale, iu vinte flakën, arrestohet doktori që torturonte pacientët në Spitalin Ushtarak (EMRI)

varri.jpg

Zbulimi i varrezës masive në Përmet, VOA: Aty ka qenë një repart ushtarak, dyshohet se kryheshin ekzekutimet e kundërshtarëve politikë të regjimit

Zbulimi i disa varreve në Përmet gjatë punimeve për infrastrukturën rrugore po ngjall reagime. Shoqata antikomuniste e të përndjekurve politikë thotë se dyshon se varret janë të të zhdukurve nga diktatura komuniste, pasi zona është në një ish-repart të Ministrisë… Read More »Zbulimi i varrezës masive në Përmet, VOA: Aty ka qenë një repart ushtarak, dyshohet se kryheshin ekzekutimet e kundërshtarëve politikë të regjimit