Tirana ka marrë një fitore të vuajtur kundër Kukësit, teksa për përmbysjen 3-2 ndaj verilindorëve i është dashur dy herë “ndihma” e VAR-it, pasi u akorduan dy penallti për bardheblutë.

Vendësit kaluan të parët në avantazh me Salamin dhe më pas barazoi Latifi pas një pasigurie të portierit Tafas.

Dragoshi shënoi sërish për skuadrën e Kukësit, duke e bërë trajnerin Emiljano Çela të ëndërronte një fitore në debutim, por në minutat 69-të dhe 89-të, u akorduan 2 penallti me VAR, për skuadrën e Ahmatajt dhe në fund, 26 herë kampionët e Shqipërisë, e përmbysën rezultatin duke marrë një fitore të çmuar.

Ndërkaq po luhen Partizani-Egnatia dhe Teuta Skënderbeu. Durrsakët kanë kaluar në avantazh aktualisht me anë të Dacit në minutën e 18-të.