Argjentina ka mposhtur Kanadanë me shifrat 2-0 në ndeshjen e parë të grupit A e vlefshme për Kupën e Amerikës.I pari që zhbllokoi shifrat ishte sulmuesi Hulian Alvarez dhe dueli u vendos nga Lautaro Martinez në të 88-ën. Një turne i nisur me këmbë të mbarë nga kampionët e Botës në fuqi.

Ata udhëheqin grupin me 3 pikë ndërsa sonte në mesnatë luhet dueli tjetër në këtë grup mes Perusë dhe Kilit.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re