3.2 C
Berat
Wednesday, December 19, 2018

Tomori ‘’mbytet’’ në Orikum dhe akuzon arbitrimin

Humbet sërish Tomori dhe komlikon pozitat për sigurimin evendit të pestë që do e...

Tomori humbet me përmbysje në Kavajë

Tomori nuk ia del dot në transfertën kavajase duke humbur edhe e mbyllën pjesën e par në avantazh. Beratasit kanë bërë një ndeshje të...

Klubet shqiptare në borxhe, reagojnë tek Tomori: Jemi të pastër

Ditën e djeshme “Panorama Sport’’ pasqyroj një listë të klubeve shqiptare në Kategorinë Superiore dhe të Parë. Bëhet fjalë për pesë klube në Superiore(Flamurtari,...

Peshëngritësit e Tomorit medalje për festa

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë u zhvilluan Kampionati Kombëtar i Peshëngritjes. Kampionati është zhvilluar për të rritur por edhe për të rinjtë të moshës...

Tomori fitore qetësie ndaj Pogradecit

Tomori ia del të fitoj në shtëpi ndaj Pogradecit duke rikthyer kështu qetësinë në skuadër. Për shkak të mungesave të shumta tekniku Devolli është...

Renditja e FIFA-s/Nuk lëviz Shqipëria, ngjitet me 6 pozicione Kosova

FIFA ka shpallur renditjen e fundit një muaj para renditjes finale të vitit 2018. Shqipëria pavarsisht humbjes së turpshme me Skocinë nuk ka humbur...

Nuk ndalet Uzuni barazon Lokomotiva

Nuk di të ndalet futbollisti beratas Myrto Uzuni duke shënuar sërish edhe sot përballë Sllaven Belupo. Ky ishte goli i katërt në kampionat duke...

Struga fiton për herë të dytë Kupën e Pavarsisë

Si çdo vit, për festat ë nëntorit, FSHF organizon “Kupën Pavarësia”, ku marrin pjesë 4 ekipe. Skënderbeu, 2 Korriku i Prishtinës, Otrant i Ulqinit...

U19/ Tomori fitoren e parë për ditën e flamurit

Pikërisht në Ditën e Flamurit skuadra e të rinjve të Tomorit ia del të siguroj fitoren e parë.një fitore e madhe që ngjall shpresat...

Plas tek Tomori, klubi pezullon futbollistin pas përplasjes me trajnerin

Nuk ka qetësi në Berat dhe menjëherë pas humbjes në Lushnje ka ndodhur një incident edhe në seancën e sotme stërvitore. Sapo u mbyll...

95 vite FK Tomori

Muaji nëntor cilësohet nga populli shqiptar si muaj i “shenjtë” për datat historike që lidhin kombin tonë me këtë muaj. Por në Berat ky...

Uzuni vazhdon ‘’avazin’’ gol dhe shqiponjë në Kroaci

Myrto Uzuni vazhdon të mbetet një nga lojtarët e momentit të kombëtares shqiptare me golat dhe lojërat e mira në Kroaci. Në ndeshjen ndaj...

Skrapari fiton derbin në Kuçovë

Në javën e 10të të Kategorisë së Dytë kishte një derbi të qarkut të Beratit dhe këtë herë ishte Naftëtari kundra Skraparit. Ndeshja ka...

Tomori ‘’shkatërrohet’’ në Lushnje

Tomori e nis në mënyrën më të keqe fazën e dytë duke humbur në Lushnje përballë vendasve në një ndeshje pa tifozë.  Kështu mbyllet...

Statistikat/ Tomori i fazës së parë golat, pikët, trajnerët dhe futbollistët

Fitorja ndaj Elbasanit në Cërrik ishte edhe ndeshja e fundit për Tomorin gjatë fazës së parë. Nesër nis edhe faza e dytë e kampionatit...

Pezullime dhe probleme pagash tek Tomori

Ndërprerja e kampionatit për ndeshjet e kombëtares u ka dhënë skuadrave më shumë qetësi përgatitjet e skuadrave dhe kjo vlente edhe për Tomorin në...

Tomori feston ndaj Elbasanit

Tomori e mbyll me  një fitore në transfertë fazën e parë të kampionatit ndaj Elbasanit në Cërrik. Ndeshja u luajt ditën e sotme pasi...

Panuçi ka risi në listën e tij, vazhdon të grumbullohet Uzuni

Kristian Panuçi ka shpallur listën e futbollistëve  për ndeshjet ndaj skuadrave britanike të Skocisë dhe Uellsit. Lista ka risi të rëndësishme, si afrimi i...

INTERVISTA/ U largua në mënyrë të papritur nga Tomori, rrëfehet Gersi ARBRI: Tërhiqem kur...

Skuadra e Tomorit militon në Grupin B të Kategorisë së Parë dhe e kanë nisur sezonin me në krye ish-trajnerin Gersi Arbri, i cili...

Rikthehet të fitoj Skrapari, Naftëtari ‘’zhytet’’ drejt fundit

Në Kategorinë  e Dytë, dy skuadrat e qarkut të Beratit vazhdojnë të bëjnë paraqitje shumë të ndrsyhme nga njëra – tjetra. Ndërkohë që Skrapari...

Nuk ia dalin as moshat, javë e ‘’zezë’’ për Tomorin

Java e keqe e Tomorit pas humbjes së ekipit të parë vazhdoj edhe me ato të moshave sot. Të dyja skuadrat e moshave i...

Tomori vjen humbja e parë në shtëpi

Tomori pëson humbjen e parë në shtëpi përballë Bylisit duke komplikuar objektivat e fillim sezonit pasi distanca me vendin e parë që mbahet përkohësisht...

Tomori barazim ‘’të bardhë’’ në Fier

Tomori merr një pikë në transfertë ndaj Apolonisë në një ndeshje të mbyllur në barazim pa gola. Kjo ishte ndeshja e parë e Tomorit...

Tomori/ Dëmtime, rikthime dhe premio përpara Apolonisë

Tomori e ka mbyllur sot javën e përgatitjeve përpara transfertës së kësaj jave në Fier përballë Aolonisë. Gjatë këtyre përgatitjeve skuadra beratase zhvilloj edhe...

Një ish futbollist i Tomorit në Seria A?

Nëse një futbollist i dalë nga Tomori do të shkonte në futbollin e madh emri i parë është ai i Myrto Uzunit. Por për...

Në gjurmët e Uzunit, kapiteni i U19 pret ‘’shpërthimin’’ me Tomorin

Tomori në sezonet e fundit që ka luajtur në kategoritë inferiore është mburrur me elementët e talentuar që ka prodhuar. Sigurisht tashmë emri simbol...

Tomori ‘’shtyp’’ Osumin përpara Apolonisë

Tomori dhe Osumi kanë zhvilluar një takim miqësor, derbi i parë mes tyre dhe më i riu i qarkut. Ky u pa më tepër,...

Uzuni është një hero në Kroaci gol dhe asist

Myrto Uzuni është kthyer në një lider tek skuadra e Lokomotivës së Zagrebit edhe ndeshja e fundit e tregoj këtë. Beratasi ka shënuar një...

Incidenti te moshat, klubi dënon ngjarjen

Pas ngjarjeve të ndodhura ditën e shtunë në ndeshjen e U17 mes Tomorit dhe Aplonisë klubi beratas ka dalë sot me njoftim. Ata janë kanë...

Shqipëria ‘’digjet’’ në Izrael

Nuk ka mrekulli në Izrael. Shqipëria mundet me rezultatin 2-0 dhe venit shpresat për vendin e parë në grupin 1 të Ligës së Kombeve....

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

9,309FansaPëlqeje
276AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT