Armand Duka zgjidhet zv.president i UEFA-s

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, është zgjedhur si zëvendëspresident i UEFA-s. Vendimi u mor sot në mbledhjen e radhës së Komitetit Ekzekutiv...

“Dua një boksier më të fortë”/ Florian Marku mund kundërshtarin në pak sekonda

  Florian Marku nuk zhgënjeu as këtë herë. Boksierit shqiptar iu deshën vetëm 54 sekonda për të hedhur përtokë kundërshtarin e tij Dilan Moran në...

Granada rikthehet në elitën e futbollit spanjoll si kampione, UZUNI fiton këpucën e artë

Granada shpallet zyrtarisht kampione e La Liga 2 duke u rikthyer në elitën e futbollit spanjoll. Myrto Uzuni ka qenë padyshim njeriu më i...

Tifozët e Atalantës e quajtën Vlahoviçin“cigan“, deklarata skandaloze e Gasperinit: Edhe ne kemi Gjimshitin...

Dushan Vlahoviçi uli siparin e ndeshjes mes Atalantës dhe Juventusit, ku shënoi një gol spektakolar në minutën e 98. Por pavarësisht kënaqësisë së marrë...

Beratasi është golashënuesi më i mirë në La Liga 2, Uzuni: Shpallem lojtari i...

Myrto Uzuni është pranë suksesit me klubin e tij për rikthimin në La Liga, ku e ndanë vetëm një pikë. Uzuni ka bërë një...

Ronaldo, manjat mediash si Berlusconi? Ylli portugez pranë blerjes së grupit më të madh...

Cristiano Ronaldo, i cili së fundmi ka qenë në qendër të deklaratave të Gareth Bale, mendohet se pas largimit nga futbolli po mendon gjithnjë...