BERAT

QYTETI BERAT – LAJME NGA BERATI

rruga-Berat-1.png

Përfundon rikonstruksioni i plotë i rrugës së Kalasë së Beratit, Demo: Investimi më i rëndësishëm, do sjellë impakt të lartë në turizëm

Me një investim prej rreth 3 milionë dollarë, të akorduara nga Banka Botërore nëpërmjet Projektit të Zhvillimit të Integruar Urban dhe Turizmit, ka përfunduar rikonstruksioni i plotë dhe zgjerimi i rrugës së vetme që të çon drejt Kalasë së Beratit,… Read More »Përfundon rikonstruksioni i plotë i rrugës së Kalasë së Beratit, Demo: Investimi më i rëndësishëm, do sjellë impakt të lartë në turizëm

zjarr-Berat-768x417-1

Zjarr në plantacionet me ullinj në lagjen ‘Kala’ të Beratit, dyshohet i qëllimshëm, në zonë gjenden…

Një zjarr me përmasa të mëdha është shfaqur pasditen e sotme në plantacionet me ullinj që shtrihet përgjatë rrugës ke kalldrëm që të çon në lagjen “Kala” të qytetit të Beratit. Zjarri fillimisht ka nisur nga disa shkurre dhe barëra… Read More »Zjarr në plantacionet me ullinj në lagjen ‘Kala’ të Beratit, dyshohet i qëllimshëm, në zonë gjenden…

Policia-e-Beratit.jpg

Berat/ U kap duke hedhur mbeturina inertesh te “Gryka Pritës”, procedohet penalisht 39-vjeçari. Apeli i Policisë

Policia e Beratit ka proceduar penalisht një 39-vjeçar, i cili është kapur duke hedhur mbeturina inertesh dhe blloqe betoni në vendin e quajtur “Gryka e Pritës”. “Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Berat, në kuadër të planit… Read More »Berat/ U kap duke hedhur mbeturina inertesh te “Gryka Pritës”, procedohet penalisht 39-vjeçari. Apeli i Policisë

balluku-1.png

“Energji Inteligjente”/ Firmoset marrëveshja me qeverinë zvicerane, Balluku: Përfitojnë 4 bashki, Berati dhe…

  Qeveria shqiptare me qeverinë zvicerane nënshkruan marrëveshjen për dhënien e asistencës teknike dhe financiare në kuadrin e “Projektit të Bashkive me Energji Inteligjente”. Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku tha se ky është një projekt i rëndësishëm, sa… Read More »“Energji Inteligjente”/ Firmoset marrëveshja me qeverinë zvicerane, Balluku: Përfitojnë 4 bashki, Berati dhe…

Bilce-Berat.png

“Jemi drejt falimentit”/ Fermerët e Bilçës në Berat: Ullinjtë na kanë shkuar dëm, nuk kemi marrë grante dhe subvencione nga qeveria

Fshati i Bilçës është një nga zonat më prodhuese në qarkun e Beratit, për prodhimin e ullirit të tavolinës dhe ullirit vajs, siç njihet ndryshe “ulliri i Beratit”. Të gjitha familjet e këtij fshati të ish-njësinë administrative Velabisht jetojnë vetëm… Read More »“Jemi drejt falimentit”/ Fermerët e Bilçës në Berat: Ullinjtë na kanë shkuar dëm, nuk kemi marrë grante dhe subvencione nga qeveria

makina-perplaset.png

“Benzi” përplas makinën e policisë në Berat, plagosen rëndë pasagjerët, drejtuesi i mjetit transportohet me urgjencë për në Tiranë

  Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin nacional Dimal-Lushnje, disa metra me lart rreth-rrotullimit të Poshnjes. Një mjet tip Benz elegancë, me targa AA 780 DE që drejtohej nga shtetasi Endri Zhuka,duke dalë me… Read More »“Benzi” përplas makinën e policisë në Berat, plagosen rëndë pasagjerët, drejtuesi i mjetit transportohet me urgjencë për në Tiranë

covid-berat.jpg

Rastet e shtuara me Covid në Berat, nxënësit e shkollave në radhë te ISHP për kryerjen e tamponit

BERAT Radhë të gjata janë krijuar sot para dyerve të ISHP-sënë  Berat. Prej mëngjesit,  nxënësit e gjimnazit më të madh në qytet, Babë Dudë Karbunara, i janë drejtuar këtij institucioni për kryerjen e testit ndaj Covid-19. Vetëm gjatë dy javëve… Read More »Rastet e shtuara me Covid në Berat, nxënësit e shkollave në radhë te ISHP për kryerjen e tamponit