BERAT

QYTETI BERAT – LAJME NGA BERATI

aksidentfier-1-696x482-1-600x360-1.jpg

Aksidenti i rëndë në Berat, makina përplasi këmbësorin dhe e rrëzoi, një tjetër mjet e shtypi; gruaja me “Benz” largohet nga vendi i ngjarjes (video)

  Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e së martës në Berat. Sipas njoftimit të policisë këmbësori tentoi të kalonte rrugën Berat-Poshnje, në fshatin Moravë, ku një mjet e ka goditur fillimisht me pasqyrë duke i humbur ekuilibrin dhe… Read More »Aksidenti i rëndë në Berat, makina përplasi këmbësorin dhe e rrëzoi, një tjetër mjet e shtypi; gruaja me “Benz” largohet nga vendi i ngjarjes (video)

festa.png

Kuçovë/ Fermerët në protestë, Peleshi: Tokat do të dëmshpërblehen me çmimin e tregut, investimi në bazën ajrore është historik

  Pas protestave të njëpasnjëshme të qytetarëve në Kuçovë për dëmshpërblimin e tokave me çmimin e tregut, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi tha se të gjithë ata do të marrin çfarë kërkojnë. Peleshi tha ndër të tjera se ky investim… Read More »Kuçovë/ Fermerët në protestë, Peleshi: Tokat do të dëmshpërblehen me çmimin e tregut, investimi në bazën ajrore është historik

Aksident në Berat/ Mjeti bie në humnerë, plagoset rëndë drejtuesi 33 vjeç, nxirret nga zjarrfikësit

Një aksident ka ndodhur mëngjesin sotëm në aksin rrugor Paftal-Mbreshtan, në ish-Njësinë Administrative Sinjë. Një mjet ka dalë nga rruga në vendin e quajtur “Kthesa e përroit” ndërsa zbriste nga fshati Mbreshtan dhe ka rënë në humnerë. Ka qenë një… Read More »Aksident në Berat/ Mjeti bie në humnerë, plagoset rëndë drejtuesi 33 vjeç, nxirret nga zjarrfikësit

gjelat.png

Festat e fundvitit/ Rritet çmimi i gjelit të detit dhe produkteve ushqimore, qytetarët në Berat: Tavolinat tona këtë vit do të jenë bosh, nuk blejmë dot asgjë

Si gjithmonë çmimet e konsumit të përditshëm njohin rritje në prag festash e sidomos për Vitin e Ri. Kjo gjë pasqyrohet mjaft qartë në çdo treg fshatar në të gjithë qarkun e Beratit ku çmimet janë rritur dhe për këtë… Read More »Festat e fundvitit/ Rritet çmimi i gjelit të detit dhe produkteve ushqimore, qytetarët në Berat: Tavolinat tona këtë vit do të jenë bosh, nuk blejmë dot asgjë

burgu-berat.png

U përpoq të fuste telefon celular në ushqimet e djalit në burg, arrestohet 65-vjeçari në Berat (Emri)

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar sot në IEPV Berat.Një 65-vjeçar nga Berati,gjatë vizitës që ka kryer me djalin e tij që vuan dënimin në Burgun e Beratit,ka futur edhe ushqimet e javës për të. Por gjatë kontrollit të bërë… Read More »U përpoq të fuste telefon celular në ushqimet e djalit në burg, arrestohet 65-vjeçari në Berat (Emri)