Si me tërmetin: Në 11:30 do ndodhë “gjëma e madhe”. Reagon Rama

Kur në rrjetet sociale dhe disa portale qarkullon një lajm se në orën 23:30 do të niste një aksion me helikopter për spërkatjen nga...

“Mos u puthni nga tre herë në faqe”, Braçe apel qytetarëve: Rrini në shtëpi,...

Zevëndëskryeministri, Erion Braçe ju bënë apel qytetarëve që të rrinë në shtëpi, si mundësia më e mirë për parandalimin e COVID-19. Braçe shprehet se “është...

“Të mos blejnë makina të shtrenjta”, Rama ultimatum biznesmenëve të mëdhenj: Harrojini pushimet e...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë  një ultimatum biznesmenëve të mëdhenj që të kujdesen për punëtorët e tyre. “Bizneset e mëdha të mos e shohin shtetin...

Rudina Xhunga: Kush bën politikë dhe beson që po dështuam do bjerë Rama, është...

Gazetarja e njohur Rudina Xhunga, sot në News 24,  foli në lidhje me situatën aktuale në vend, pas shpërthimit të koronavirusit. Xhunga tha se duhet...

Grida Duma flet për “princin e kaltër”, pas divorcit nga i shoqi për shkak...

Ish-deputetja Grida Duma ishte e ftuar këtë të hënë në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan”. Duma iu përgjigj pyetjeve thumbuese të fëmijëve të vegjël. Një...

Vasili-Ramës: Kthehu në punë o derëzi, se u bëre si llaxore që loz me...

Petrit Vasili, ka bërë reagimin e radhës kundër Edi Ramës. “Edi Rama boll mbolle zi dhe mbrojte koncesionet ne kurriz te bukes se shqiptareve ! O...

Me përparëse, pranë lavamanit, Kryemadhi tregon ditët e saj në karantinë, thirrje edhe qeverisë:...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, vijon qëndrimin në karantinë, ndërsa duket se këto ditë po ja dedikon tërësisht familjes. Në facebook, Kryemadhi ka postuar një...

“Në kohë lufte s’mund të jetojmë si në paqe”, Rama ‘shpërthen’ ndaj opozitës: S’është...

Kryeministri Edi Rama akuzoi opozitën se po nxit pasiguri në një moment të tillë që ai e konsideron kohë lufte. Sipas Ramës, shteti nuk mund...

Manastirliu thirri mjekë, infermierë e studentë për kontribut

Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i bëri një thirrje publike mjekëve, infermierëve dhe studentëve të mjekësisë për t'u vënë të gjithë në shërbim të...

Nga nesër ndryshon tërësisht orari i lëvizjes, Rama: Ja kur mund të dilni nga...

Nesër ndryshon orari i daljes nga shtëpia. Kryeministri Edi Rama shkruan se nuk kemi kohë për të humbur në luftën me koronavirusin. Në rrugë do...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT