Nga takimi me Ramën tek vizita në Presidencë/ Sekretari i Jashtëm britanik nesër vizitë...

Ish-kryeministri britanik David Cameron, tashmë sekretar shteti për çështjet e jashtme në qeverinë e kryeministrit Rishi Sunak, pritet të vizitojë Tiranën nesër, 22...

“Mbyllen mijëra biznese të profesionistëve të lirë”, Bardhi: T’i japim fund modelit qeverisës të...

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Gazmet Bardhi ka reaguar për ligjin e taksimit për profesionet e lira. Në një postim në Facebook, ai shkruan...

Debatet e forta në komisionin e TIMS, anëtarët e PS shkëputen nga mbledhja

Pas debateve të vazhdueshme mes kryetarit të komisionit Ervin Salianji dhe nënkryetarit Tonin Gogu, ku anëtarët e tjerë nuk patën mundësinë të merrnin fjalën,...