gjobash

policia-rrugore-1.jpg

Radarë, dronë dhe patrulla pa uniformë zbarkojnë në rrugët e vendit, lumë gjobash dhe heqje patentash gjatë orëve të fundit

Policia e Shtetit ka intensifikuar kontrollet në të gjitha akset rrugore nacionale, në zonat bregdetare, në zonat urbane e akset që lidhin njësitë administrative, duke përdorur radarë, dronë e patrulla të lëvizshme, të pajisura me automjete, të pauniformuara, kamera e… Read More »Radarë, dronë dhe patrulla pa uniformë zbarkojnë në rrugët e vendit, lumë gjobash dhe heqje patentash gjatë orëve të fundit

policia-gjoba-770x433-1.jpg

Lumë gjobash dhe arrestime/ policia thirrje shoferëve: Kujdes shpejtësinë dhe parakalimet

Teksa fundjava ka një fluks të shtuar mjetesh që udhëtojnë drejt zonave bregdetare, policia rrugore paralajmëron shoferët që të respektojnë rregullat e qarkullimit. Përmes një njoftimi për mediat, policia iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve që të mos bëjnë paralajmërime… Read More »Lumë gjobash dhe arrestime/ policia thirrje shoferëve: Kujdes shpejtësinë dhe parakalimet

Parkim-1.jpg

Edhe pse të mbyllur dhe me qarkullim të kufizuar, Bashkia Tiranë sfidoi karantinën duke vendosur rekord gjobash qarkullimi në 2020-n

Edhe pse Tirana u mbyll për gati dy muaj në karantinë dhe qarkullimi i mjeteve ishte i kufizuar, pandemia e COVID-19 nuk e ka ndaluar Policinë Bashkiake të Tiranës të vendosë një numër rekord gjobash qarkullimi gjatë vitit 2020. Viti… Read More »Edhe pse të mbyllur dhe me qarkullim të kufizuar, Bashkia Tiranë sfidoi karantinën duke vendosur rekord gjobash qarkullimi në 2020-n

SHCBA-1.jpg

SHÇBA arreston inspektorin e Bashkisë së Fierit, iu merrte para bizneseve përmes presionit për vendosje gjobash

Një zyrtar i Bashkisë së Fierit është arrestuar sot nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, pasi akuzohet për veprat penale të “Korrupsionit pasiv, i kryer nga persona që ushtrojnë funksione publike” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa… Read More »SHÇBA arreston inspektorin e Bashkisë së Fierit, iu merrte para bizneseve përmes presionit për vendosje gjobash

policia.jpg

‘Lumë’ gjobash për mosmbajtjen e maskës, ja sa të ‘pabindur’ u kapën rrugëve pas orës 20:00

Njoftimi i plotë: Policia e Shtetit Ndëshkohen me masë administrative 813 shtetas, për moszbatimin e masave anticovid. Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për të… Read More »‘Lumë’ gjobash për mosmbajtjen e maskës, ja sa të ‘pabindur’ u kapën rrugëve pas orës 20:00

1612874317_policia.png

Rama paralajmëroi ashpërsimin e masave, policia futet në aksion, lum gjobash për qytetarët dhe bizneset në 24-orët e fundit

Njoftimi i plotë: Policia e Shtetit Intensifikohen kontrollet për zbatimin e masave anticovid. Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren, në të gjithë vendin, për të monitoruar… Read More »Rama paralajmëroi ashpërsimin e masave, policia futet në aksion, lum gjobash për qytetarët dhe bizneset në 24-orët e fundit

gjobe-policia.png

Policia e Tiranës, rekord gjobash për automjetet: 120 të tilla vetëm në “Myslym Shyri”, për 12 orë

Policia Rrugore e Tiranës ka vendosur 120 gjoba përgjatë 12 orëve, vetëm tek “Myslym Shyri”. Në rrugën “Myslym Shyri” mbetet shqetësim i përditshëm parkimi i mjeteve në korsinë e lëvizjes, që sipas policisë ka  krijuar pengesa serioze në qarkullimin e… Read More »Policia e Tiranës, rekord gjobash për automjetet: 120 të tilla vetëm në “Myslym Shyri”, për 12 orë