Skip to content

luhet

Pas një heshtje të gjatë për COVID-19, Rama flet nga bregdeti për median gjermane: Në botë po luhet më shifrat e koronavirusit, ne jemi transparent

  • 19/08/202020/08/2020

  Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë pas një heshtje të gjatë në lidhje me situatën për shkak të Covid-19, në vend. Në një intervistë për gazetën gjermane “Bild”, Rama është pyetur edhe për shpërthimin e pandemisë… Read More »Pas një heshtje të gjatë për COVID-19, Rama flet nga bregdeti për median gjermane: Në botë po luhet më shifrat e koronavirusit, ne jemi transparent

FSHF kërkon që finalja e Kupës të luhet me tifozë/ Reagon Vllaznia: Të hapet edhe “Loro Boriçi”

  • 01/08/2020

Ditën e dielë luhet finalja e kupës së Shqipërisë midis Tiranës dhe Teutës në “Air Albania”. Në kuadër të kësaj sfide, federata shqiptare e futbollit i ka bërë një kërkesë institucioneve shtetore që të lejohen tifozët në stadium por sigurisht… Read More »FSHF kërkon që finalja e Kupës të luhet me tifozë/ Reagon Vllaznia: Të hapet edhe “Loro Boriçi”

Lëvizjet e fundit, pritet dorëheqja e Glauk Konjufcës në Kosovë, çfarë po “luhet” mes LVV dhe LDK

  • 24/01/2020

Në Vetëvendosje sot pritet të ketë një kthesë të madhe sa i përket qëndrimit për kryeparlamentarin. Është vet Glauk Konjufca që sot do ta paralajmërojë dorëheqjen, duke iu dorëzuar kështu presionit dhe kërkesave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan lajmi.net.… Read More »Lëvizjet e fundit, pritet dorëheqja e Glauk Konjufcës në Kosovë, çfarë po “luhet” mes LVV dhe LDK

Sali Berisha: Lokali i deputetit prishi pallatin, si po luhet me jetën e 90 familjeve për interesa direkte të Qefalisë

  • 07/12/2019

“Po luhet me jetën e 90 familljeve për interesa direkte të deputetit të PS-së, Xhemal Qefalia.” Kështu shprehet në një reagim të tijin në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari, Berisha shton se, ndërhyrjet… Read More »Sali Berisha: Lokali i deputetit prishi pallatin, si po luhet me jetën e 90 familjeve për interesa direkte të Qefalisë