Mesme

izrael.jpg

Rifillojnë tensionet në Lindjen e Mesme, Izraeli fillon bombardimet në Gaza pas protestave palestineze me djegie gomash

  Ushtria izraelite ka bërë me dije se avioni i saj goditi vendet e Hamasit në Gaza herët në mëngjes në përgjigje të balonave ndezëse të lëshuara nga enklava palestineze e rrethuar. Ushtria tha të dielën qindra palestinezë u mblodhën… Read More »Rifillojnë tensionet në Lindjen e Mesme, Izraeli fillon bombardimet në Gaza pas protestave palestineze me djegie gomash

meta4.jpg

Presidenti Meta vlerëson me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” Shkollën e Mesme “Hasan Tahsini” në Sarandë: Gurë themeli në arsimin kombëtar

Presidenti i Republikës,  Ilir Meta  vlerësoi me Titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”, Gjimnazin “Hasan Tahsini” në Sarandë, në kuadër të 61-vjetorit të hapjes së dyerve për nxënësit e këtij qyteti dhe zonave rreth tij, me motivacionin: “Me… Read More »Presidenti Meta vlerëson me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” Shkollën e Mesme “Hasan Tahsini” në Sarandë: Gurë themeli në arsimin kombëtar

izraelit.jpg

Rikthim tensionesh në Lindje të Mesme/ Forcat Speciale izraelite vrasin dy policë palestinezë

Forcat special izraelite kanë vrarë këtë të enjte, dy oficerë palestinezë. Kjo gjë është konfirmuar nga autoritetet palestineze, shkruajnë mediat e huaja. Burime nga Izraeli, bëjnë me dije se incidenti është shkaktuar nga identifikimi i gabuar, gjatë një operacioni për… Read More »Rikthim tensionesh në Lindje të Mesme/ Forcat Speciale izraelite vrasin dy policë palestinezë

malaj.jpg

Flitet për shembjen e shkollës së Mesme Tregtare në Vlorë/ Reagon Arben Malaj: Vetëm pushtuesit dhe barbarët shkatërrojnë shkollat, qeveria të bëjë transparencë

Arben Malaj “Mirmëngjesi, qeveria duhet të bëjë transparencë publike të menjëhershme, çfarë po ndodh dhe çfarë do të ndodhë me shkollën e mesme tregtare Vlorë. Nqs lajmi për tjetërsimin e destinacionit të kësaj shkolle, e cila pas Monumentit të Pavarësisë… Read More »Flitet për shembjen e shkollës së Mesme Tregtare në Vlorë/ Reagon Arben Malaj: Vetëm pushtuesit dhe barbarët shkatërrojnë shkollat, qeveria të bëjë transparencë