Lindjes

Screenshot_1-12-571x450-1.jpg

Meta kujton Dritëro Agollin në 90-vjetorin e lindjes: Kujtimi i tij vjen i gjallë me poezitë dhe këshillat e mençura kaq aktuale!

Presidenti Ilir Meta, i ka uruar 90 vjetorin e lindjes shkrimtarit të njohur shqiptar Dritëro Agolli. Kreu i shtetit, ka zgjedhur disa vargje të shkëputura nga poezia “Kur të jesh mërzitur shumë”, e shkruar pikërisht nga shkrimtari. Ndër të tjera,… Read More »Meta kujton Dritëro Agollin në 90-vjetorin e lindjes: Kujtimi i tij vjen i gjallë me poezitë dhe këshillat e mençura kaq aktuale!

luan-rama-1.jpg

U dorëhoq nga çdo funksion që kishte në LSI, Luan Rama ‘flirton’ me PS-në: Ajo është shtëpia ime e lindjes, nuk i marr leje askujt se çfarë do bëj

Ish-nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, dha gjatë kësaj jave dorëheqjen nga të gjitha funksionet që mbante në Lëvizjen Socialiste për Integrim. I pyetur në një intervistë për “Neës24”, se nëse e ardhmja e tij politike do të ishte në PS,… Read More »U dorëhoq nga çdo funksion që kishte në LSI, Luan Rama ‘flirton’ me PS-në: Ajo është shtëpia ime e lindjes, nuk i marr leje askujt se çfarë do bëj

greg2.jpg

Djali i kryeministrit Edi Rama feston 31-vjetorin e lindjes, bën postimin e ‘çuditshëm’ në Instagran: Ç’a thotë jeta? Apo hajt se folim

Djali i kryeministrit Edi Ram, Gregor Rama, feston ditën e sotme 31 vjetorin e lindjes. Lajmin e ka bërë me dije vetë ai përmes një postimi në rrjestin social Instagram, ku ka postuar një foto nga fëmijëria e tij. “Sot… Read More »Djali i kryeministrit Edi Rama feston 31-vjetorin e lindjes, bën postimin e ‘çuditshëm’ në Instagran: Ç’a thotë jeta? Apo hajt se folim

materniteti-pogradec.jpg

Dyshohet se neglizhoi trajtimin e një foshnje që vdiq pak ditë pas lindjes, procedohet mjekja në Pogradec

Policia e Pogradecit ka nisur procedimin penale për mjeken e maternitetit të këtij qyteti, shtetasen G. Sh., 51 vjeçe. Sipas uniformave blu, mjekja dyshohet se ka neglizhuar trajtimin e nevojshëm mjekësor pas lindjes, të foshnjës së shtetases D. Y., e… Read More »Dyshohet se neglizhoi trajtimin e një foshnje që vdiq pak ditë pas lindjes, procedohet mjekja në Pogradec

Foshnja ndërroi jetë në Tiranë, Policia procedon mjeken e Maternitetit të Pogradecit: Neglizhoi trajtimin e nevojshëm pas lindjes

Pogradec Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, filluan procedimin penal në gjendje të lirë për shtetasen G. Sh., 51 vjeçe, banuese në Tushemisht, Pogradec (me detyrë mjeke në maternitetin e qytetit të Pogradecit). Kjo shtetase më… Read More »Foshnja ndërroi jetë në Tiranë, Policia procedon mjeken e Maternitetit të Pogradecit: Neglizhoi trajtimin e nevojshëm pas lindjes