Robert

u1.jpg

Meta takon drejtuesen dhe delegacionin e Fondacionit “Robert Bosch”: Garantoj se do të bëj gjithçka për fuqizimin e demokracisë në Shqipëri

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në një takim drejtuesen dhe delegacionin e Fondacionit “Robert Bosch”, Sandra Breka. Meta i garantoi delegacionit se do të bëjë gjithçka për të fuqizuar demokracinë në Shqipëri si e vetmja rrugë që garanton… Read More »Meta takon drejtuesen dhe delegacionin e Fondacionit “Robert Bosch”: Garantoj se do të bëj gjithçka për fuqizimin e demokracisë në Shqipëri

green.jpg

“E ardhmja u përket atyre që mësojnë gjithnjë më shumë aftësi të reja dhe i kombinojnë ato në…”/ Thëniet më të Bukura të Robert Green

Robert Greene është një autor amerikan i njohur për librat e tij mbi strategjinë, fuqinë dhe joshjen. Ai ka shkruar gjashtë bestseller ndërkombëtar: 48 Ligjet e Fuqisë, Arti i Joshjes, 33 Strategjitë e Luftës, Ligji i 50 -të (me reperin… Read More »“E ardhmja u përket atyre që mësojnë gjithnjë më shumë aftësi të reja dhe i kombinojnë ato në…”/ Thëniet më të Bukura të Robert Green

218307663_402431384537284_1771898725838614570_n.jpg

“Nga Julian Deda tek Klevis Balliu dhe Robert Budina”, zbardhet lista e fituesve të Këshillit Kombëtar të PD, përjashtohen Ristani dhe Harxhi

Partia Demokratike ka publikuar listën fituese të anëtarëve të Këshillit Kombëtar. Janë 300 anëtarë të Këshillit, të cilët thuhet se janë zgjedhur pas votimit ditën e djeshme në Kuvendin Kombëtar. Pjesë e listës janë emra të njohur në PD por… Read More »“Nga Julian Deda tek Klevis Balliu dhe Robert Budina”, zbardhet lista e fituesve të Këshillit Kombëtar të PD, përjashtohen Ristani dhe Harxhi

Robert-Budina-regjisor.jpg

“Teatri”, Robert Budina: Qava kur dha vendimin Gjykata, nuk e besova si më erdhi kjo dhuratë. Unë e binda Kushtetuesen që s’kam lidhje me Metën dhe Bashën

Robert Budina ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar, duke thënë se nuk e besonte që do të merrej një vendim i tillë. Budina tha se qau në momentin që Kushtetuesja dha vendimin. Ai tha se kjo… Read More »“Teatri”, Robert Budina: Qava kur dha vendimin Gjykata, nuk e besova si më erdhi kjo dhuratë. Unë e binda Kushtetuesen që s’kam lidhje me Metën dhe Bashën

soreca-2.jpg

Takimi i ‘fshehtë’ i Sorecës në Kushtetuese ditën e vendimit për teatrin, reagon Robert Budina: Nuk do ta bënte dot nëse do të ishte ambasador në një vend tjetër

Ditën e sotme, përfaqësuesja e Aleancës për Teatrin Kombëtar, Adriana Kalaja në një deklaratë për mediat ka denoncuar ambasadorin e BE-së Luigi Sorecan me akuzën se është takuar ‘fshehtas’ me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, për të lobuar pro kryebashkiakut Erion… Read More »Takimi i ‘fshehtë’ i Sorecës në Kushtetuese ditën e vendimit për teatrin, reagon Robert Budina: Nuk do ta bënte dot nëse do të ishte ambasador në një vend tjetër

griselda-1.jpg

Robert Përpepaj kërkon lirinë nga arratia: Nuk shkuam për të vrarë Griseldën, donim të rrihnim Erion Bengën

Robert Përpepaj, i cili u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e Griselda Gjikolaj ka apeluar vendimin e Gjykatës nga arratia. Mësohet se përmes avokatit të tij, Përpepaj ka dorëzuar dosjen në Apel ku kërkon ndryshim të veprës penale… Read More »Robert Përpepaj kërkon lirinë nga arratia: Nuk shkuam për të vrarë Griseldën, donim të rrihnim Erion Bengën

griselda-1.jpg

Robert Përpepaj kërkon lirinë nga arratia: Nuk shkuam për të vrarë Griseldën, donim të rrihnim Erion Bengën

Robert Përpepaj, i cili u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e Griselda Gjikolaj ka apeluar vendimin e Gjykatës nga arratia. Mësohet se përmes avokatit të tij, Përpepaj ka dorëzuar dosjen në Apel ku kërkon ndryshim të veprës penale… Read More »Robert Përpepaj kërkon lirinë nga arratia: Nuk shkuam për të vrarë Griseldën, donim të rrihnim Erion Bengën