vend

basha-3.jpg

Takimi me delegacionin amerikan, Basha: I bëra me dije 3 shqetësimet tona mbi situatën në vend

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shkroi në Facebook mbi takimin që pati me delegacionin amerikan ditën e djeshme. “Kënaqësi të mirëprisja delegacionin e Kongresit amerikan dhe ambasadoren Yuri Kim dhe t’u shprehja mirënjohjen time dhe të PD për mbështetjen… Read More »Takimi me delegacionin amerikan, Basha: I bëra me dije 3 shqetësimet tona mbi situatën në vend

para.png

Drejt Durrësit të fshehura në një vend “sekret” në autobus, bllokohen mijëra euro në Brindizi

Shtatëdhjetë mijë euro të padeklaruar ishin gati të transferoheshin në Shqipëri nga porti i Brindizit. Ato u zbuluan nga personeli nga Agjencia Doganore dhe Guardia di Finanza brenda një porte kurth në shkallët e hyrjes së një autobusi udhëtimi. Automjeti… Read More »Drejt Durrësit të fshehura në një vend “sekret” në autobus, bllokohen mijëra euro në Brindizi

U-SEE.jpg

Dimri ulet ‘këmbëkryq’, ja 2 qytetet që po përjetojnë stuhi dhe dëborë në vend, ulje ekstreme e temperaturave (VIDEO)

Ditën e sotme qyteti i Korcës dhe Kukësit janë përfshirë nga reshjet e para të dëborës ndërkohë që temperaturat kanë rënë në nivele të ulëta, deri në 3 gradë në Korçë. Nga pamjet e siguruara nga Fax NeWs shihet si… Read More »Dimri ulet ‘këmbëkryq’, ja 2 qytetet që po përjetojnë stuhi dhe dëborë në vend, ulje ekstreme e temperaturave (VIDEO)

1200-630-77c7bd1cf7722786adf315139fbd5017.jpg

Qeveria ‘fryn’ listën e personave nën mbrojtje nga Garda: Shpenzime marramendase për ruajtjen e krerëve të shumë në vend

Qeveria ka publikuar mbrëmjen e sotme një sërë vendimesh, ku përfshihet dhe lista e personaliteteve të vendit që do të ruhen nga Garda e Republikës. Ajo që vihet re është një shtim i madh i listës së personave që merren… Read More »Qeveria ‘fryn’ listën e personave nën mbrojtje nga Garda: Shpenzime marramendase për ruajtjen e krerëve të shumë në vend

1200-630-77c7bd1cf7722786adf315139fbd5017.jpg

Qeveria ‘fryn’ listën e personave nën mbrojtje nga Garda: Shpenzime marramendase për ruajtjen e krerëve të shumë institucioneve në vend

Qeveria ka publikuar mbrëmjen e sotme një sërë vendimesh, ku përfshihet dhe lista e personaliteteve të vendit që do të ruhen nga Garda e Republikës. Ajo që vihet re është një shtim i madh i listës së personave që merren… Read More »Qeveria ‘fryn’ listën e personave nën mbrojtje nga Garda: Shpenzime marramendase për ruajtjen e krerëve të shumë institucioneve në vend