23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

Kriza politike, Rama mesazh të koduar Metës nga Skrapari: Faleminderit që më mësove rafting,...

Kreu i qeverisë, Edi Rama ishte sot në Skrapar në bastionin e LSI-së për të prezantuar kandidatin e PS-së për bashkinë. Nuk ka...

Përfundojnë punimet për lotin e parë të rrugës Çorovodë-Përmet

Ministrja Balluku vlerësoi investimin e bërë duke theksuar se ndërtimi i këtij segmenti rrugor lidh dy zona me potenciale të mëdha për zhvillimin edhe...

Poliçan punetoret e Kombinatit mbeten ende pa paga

Deputeti i qarkut te Berati Klajdi Qama ka ngritur zerin nga foltorja e Kuvendit te Shqiperise per mbi 130 punonjesit e Kombinatit Mekanik te...

Moti për ditën e enjte, 23 maj 2019!

Shqipëria Moti – E enjte, 23 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Paraditja PARAQITET me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme; më të shpeshta vranësirat do të jenë...

Transportonin pllaka guri dekorativ të nxjerra nga Mali i Tomorrit, bien në pranga dy...

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Skraparit pasi janë kapur duke transportuar gurë dekorativ që ishin nxjerrë në mënyrë të paligjshme...

Mbyllet e Dyta, Naftëtari fiton, barazon Skrapari

Dje ka ulur siparin edhe kampionati i Kategorisë së Dytë në futbollin shqiptar, ku në grupin B bënin pjesë edhe dy ekipet e qarkut...

Moti për ditën e premte, 17 maj 2019!

Shqipëria Moti – E premte, 17 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë i gjithë vendi do të DOMINOHET nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta....

PËRFUNDON MBLEDHJA E KRYESISË SË PS, ZYRTARIZOHEN KANDIDATËT PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT PËR...

Ka përfunduar mbledhja e kyesisë së Partisë Socialiste ku u zyrtarizuan kandidatët për zgjedhjet lokale të parashikuara për t’u mbajtur më 30 qershor.Ditën e...

Polican, punonjesit sorollaten per pagen e 8 muajve, drejtori: Do i marrin!

Vasilika Duçka, ish-punonjëse e Uzinës së Armëve Poliçan, denoncon në Stop mos marrjen e 8 muajve page nga Uzina. Vasilika tregon, se është ankuar...

Remonti në linjën 110 kV, kufizim energjie në Berat e Çorovodë, ja lagjet qe...

Operatori i Sistemit të Trasmetimit (OST) njofton se do të nisë remontin e planifikuar të linjës 110 kV të energjisë në Kuçovë-Berat dhe për...

Kategoria e Dytë: Nuk ia dalin Skrapari dhe Naftëtari

Menjëherë pas derbit të javës së shkuar mes Skraparit dhe Naftëtarit, të dy skuadrat e qarkut që luajnë në Kategorinë e Dytë janë kthyer...

Skrapar, bllokimi i buxhetit lë pa shërbime qytetarët

  Erjola Azizolli/ Porta Vendore/ Skrapar Prej tre muajsh, ndërmarrjet në varësi të Bashkisë në Skrapar nuk morën fonde për aktivitetin e tyre, qytetarëve u munguan...

IKMT shembi me tritol pallatin pesë katësh, banorët e ndërtesave përreth: Na janë dëmtuar...

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur me anë të tritolit një pallat që konsiderohej i rrezikshëm për banorët e Çorovodës për shkak...

Skrapari fiton derbin ndaj Naftëtarit

Sot në Skrapar është luajtur derbi i qarkut Berat në Kategorinë e Dytë mes vendasve dhe Naftëtarit. Një ndeshje interesante dhe shumë e luftuar...

Turqia rikonstrukton konviktin e Shkollës së Mesme në Çorovodë, Meta e përuron

  Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Çorovodën dhe përuroi rikonstruksionin e konviktit të Shkollës së Mesme “Ramiz Aranitasi”, me kapacitet prej 200 fëmijësh...

Aksident në malin e Tomorrit, humb jetën shoferi i firmës së përpunimit të gurit...

  Një aksident është shënuar paraditen e sotme në malin e Tomorrit. Shoferi i një nga firmave të nxjerrjes së gurit dekorativ, ka humbur kontrollin...

DISIPLINA DËNON FUTBOLLISTË TË TOMORIT DHE SKRAPARIT

Komisioni i Disiplinës ka nxjerrë sot vendimet për javën e fundit në futbollin shqiptar. Duket se zhvillimi i Asamblesë së Përgjithshme dhe prezantimi i...

Naftëtari dhe Skrapari nuk ndalin dot kryesueset e grupit

Kalendari i kësaj jave në Kategorinë e Dytë kishte kryqëzuar në mënyrë interesante dy skuadrat e qarkut të Beratit: Naftëtarin dhe Skraparin me dy...

Protesta para Kryeministrisë, 1000 qytetarë nisen nga Berati

Ndërkohë që kanë mbetur vetëm disa orë nga protesta e madhe e paraljamëruar nga opozita për t’u mbajtur sot në orën 18:00 pranë Kryeministrisë,...

Dardha e Beratit, fshati piktoresk i harruar për një rrugë

Nga Erjola AZIZOLLI* – Natyra i ka falur gjithçka, që nga kodrat, pyjet dhe monumentet natyrore. Banorët  shfrytëzojnë çdo resurs dhe duke punuar fort,...

Kategoria e dytë/ Fitore për Skraparin dhe Naftëtarin, dueli kreut mbyllet i barabartë

Sot ndeshjet e grupit B dhanë ngjarje interesante në Kategorinë e Dytë. Kryendeshja u zhvillua mes dy skuadrave që udhëheqin grupin Shkumbini dhe Devolli,...

Kategoria e Dytë/Humbje për Skraparin dhe Naftëtarin

Për shkak të ndalesës së kampionatit në Kategorinë Superiore dhe të Parë e gjithë vëmendja e fundjavës në futbollin shqiptar ishte fokusuar në Kategorinë...

Spahiu jep lajmin e mirë: Zhbllokohet buxheti i Bashkisë Skrapar

Kreu i bashkisë së Skraparit, Nesim Spahiu ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë qytetarët e kësaj bashkie. Përmes një postimi në Facebook,...
Krybashkiaku i Skraparit letër ndërkombëtarëve: Anila Denaj bllokon buxhetin vetëm se jam i LSI-së, ndikim edhe deputeti i PS

Krybashkiaku i Skraparit letër ndërkombëtarëve: Anila Denaj bllokon buxhetin vetëm se jam i LSI-së,...

  Kryetari i Bashkisë Skrapar Nesim Spahiu i është drejtuar sot përfaqësive ndërkombëtare në Shqipëri, trupit diplomatik dhe ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

Skrapari rikthehet tek fitorja

Mjafton një gol i Klevis Jaho për ti dhënë Skraparit në ndeshjen hapëse të kësaj jave në Kategorinë e Dytë përballë Termit. Ndeshja e...

Bllokimi i buxhetit, Bashkia Skrapar detyrohet të mbyllë çerdhet

  Deklarata per media e Kryetarit te Bashkise Skrapar, Nesim Spahiu Të nderuar banorë të Skraparit! Të nderuar përfaqësues të Medias! Me keqardhje njoftoj se sot, Bashkia Skrapar...

Kategoria e Dytë/ Skrapari dhe Naftëtari e nisin me humbje

Sot ka rinisur kampionati edhe në Kategorinë e Dytë të futbollit shqiptar dhe në fushë kanë zbritur edhe dy skuadrat e qarkut të Beratit,...

LSI kërkon shkarkimin e prefektit të Beratit, Naço: Të ndiqet edhe penalisht

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama të shkarkojë prefektin e qarkut të Beratit. Në një deklaratë për mediat, deputeti Nasip...

Fiton Skrapari, gola dhe spektakël me Tomori U19

Ndërkohë që ka rinisur sezoni me Kupën e Shqipërisë dhe Kategoria Superiore dhe këtë fundjavë nis edhe e Para përgatitjet vazhdojnë edhe për skuadrat...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT