U kthye në ‘heroin’ e shqiptarëve gjatë pandemisë së COVID-19, Pëllumb Pipero shpallet “Qytetar...

  Mjeku i njohur Pëllumb Pipero është shpallur “Qytetar Nderi” nga Bashkia e Skraparit. Titulli i është dhënë me miratimin e Këshillit Bashkiak të qytetit të...

“Kërkojmë pagën e luftës”, punonjësit e një fasonerie në Berat protestë para Tatimeve

  Mëngjesin e sotëm punonjësit e një fasonerie në Berat kanë dalë në protestë për pagën e luftës. Teksa janë mbledhur para drejtorisë së Tatim Taksave,...

E rëndë në Berat, i jep fund jetës nëna e 4 fëmijëve, e gjejnë…

Varfëria ka çuar në vet ëvrasje një 51 vjeçare në Urën Vajgurore. Ngjarja e rëndë ndodhi mesnatën e djeshme në fshatin Skrevan pranë banesës...

Berat/ Bënë kërkesë për ndihmë, “Garuesit e Mirësive” u shpërndajnë ushqime 20 familjeve rome

Grupi "Garuesit e Miresive" në Berat në bashkëpunim me Këshillin e Qarkut Berat dhe Mobileri Blerion, kanë shpërndarë me rastin e Fiter Bajramit, ndihma...

Berat/ Bënë kërkesë për ndihmë, “Garuesit e Mirësive” u shpërndajnë ushqime 20 familjeve rome

Grupi "Garuesit e Miresive" në Berat në bashkëpunim me Këshillin e Qarkut Berat dhe Mobileri Blerion, kanë shpërndarë me rastin e Fiter Bajramit, ndihma...

Revoltohen pronarët e lokaleve në Berat, refuzojnë të mbyllin bizneset në Ditën e Bajramit

  Pronarët e bizneseve përgjatë pedonales në qendër të Beratit nuk kanë pranuar të mbyllin sot baret dhe lokalet, siç edhe u është kërkuar nga...

Berat/ Gjeti vdekjen nga korrenti në park, përcillet për në banesën e fundit 5-...

Mes dhimbjesh e lotësh,është përcjellë për në banesën e fundit vogëlushi 5-vjeçar që gjeti vdekjen dje nga korrenti duke luajtur në parkun qëndror të...

Berat/ Fëmijën e zuri korrenti duke luajtur në lulishte/ Arrestohen 2 zyrtarë të Bashkisë...

Një 4-vjeçar nga Berati ka gjetur vdekjen në parkun e qytetit. Ai ka qenë duke luajtur në tunelin me drita, pjesë e dekorit të...

Vdekja tragjike e vogëlushit në Berat, reagon Bashkia e Beratit

Bashkia e Beratit ka reaguar pas vdekjes tragjike të 5-vjeçarit Aleksandër Brahimasi, teksa e zuri korenti kur po luante ne lulishten e qytetit. Menjëherë pas...

Berat/ E zë korrenti në lulishte, humb jetën në spital fëmija 4 vjeçar

Një 4 vjeçar nga komuniteti Rom ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me korentin. 4 -vjecari ishte duke luajtur në lulishten e pedonales...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT