Bruksel, Belgjikë – Këshilli i Qarkut Berat në Konferencën e Rrjetit Adriatiko-Jonian të Universiteteve,...

📍 Bruksel, Belgjikë - Në Konferencën e Rrjetit Adriatiko-Jonian të Universiteteve, Rajoneve, Dhomave të Tregtisë dhe Qyteteve (AI-NURECC), një iniciativë e financuar nga BE,...

“Sundimi i ligjit”/ Sekuestrohen rreth 57 mijë euro në Berat, prangoset 31-vjeçari dhe procedohet...

Vijon operacioni policor “Sundimi i ligjit”, për goditjen e veprimtarive kriminale dhe sekuestrimin e aseteve të përfituara nga to. Policia e Beratit ka sekuestruar rreth...

Krim brenda familjes në Çorovodë/ Vëllai godet me thikë të vëllanë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhu mbrëmjen e djeshme në Çorovodë, ku një 46-vjeçar ka goditur më thikë të vëllanë e tij. Ngjarja sipas policisë...

Lëvizte me thikë në automjet, një i arrestuar në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar një person, i cili u kap duke lëvizur me thikë në makinë. Burime zyrtare nga policia bënë me dije...

Ndërron jetë mësuesja në Dimal, prekin nxënësit: Shkolla pa ty do të jetë bosh!

  Etleva Gjoni humbi jetën në moshë të re, në Dimal. E reja ishte  mësuese e anglishtes në shkollën 9-vjeçare “Sali Gjuka”, ndërsa shkak për...

Emri/ E rëndë në Berat, 50-vjeçari i jep fund jetës duke u hedhur nga...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 13:40 në Berat, ku një 50-vjeçar është hedhur nga kati i pestë i një pallati. Mësohet...