Njëri rrahu kunatën tjetri rrahu gruan, arrestohen dy persona në Berat

Berat Ushtruan dhunë fizike ndaj familjarëve të tyre, kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim policor, arrestohet një shtetas tjetër. Nga specialistët e Seksionit...

“Tempulli”/ Shiste drogë në lavazhin afër shkollës, pranga 36-vjeçarit në Kuçovë

Policia e Beratit ka arrestuar një 36-vjeçar, në kuadër të operacionit antidrogë ‘Tempulli’. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se Florenc Kullolli akuzohet...

Situatë shqetësuese në qarkun e Berat, 70% e rasteve të reja janë grupmosha 20-25...

12 raste në Berat, 19 raste në Kuçovë, 5 raste në Urë-Vajgurore, 2 raste në Skrapar dhe 1 rast në Poliçan. -2 infermiere në fshtrat...

Drogë dhe municion luftarak/ Goditet grupi kriminal në Berat, 4 në pranga

  Katër persona të dyshuar si anëtarë të një grupi kriminal që merrej me shitje lëndësh narkotike janë vënë në pranga nga policia e Beratit. Ata...

Demo: Ndriçim LED në shëtitoren “Osumi” në Berat

20 tetor Në aksin e shëtitores “Osumi” në Berat vijon puna për zbatimin e ndriçimit publik eficient. Kryetari i bashkisë së Beratit, Ervin Demo...

“Pse na preve rrugën?!”, dy të rinjtë dhunojnë barbarisht infermierin në Spitalin e Beratit,...

Një infermier në Spitalin Rajonal të Beratit ka rënë pre e dhunës fizike të dy të rinjve. Ngjarja ka ndodhur natën e djeshme brenda...