NGA YLLI POLOVINA: SI TURQIA NDIHMOI NE CLIRIMIN E KOSOVES

NGA YLLI POLOVINA Nje fragment nga libri im i shume viteve te shkuara "Nje kolonel midis Tiranès dhe Prishtinès". "Rrugët më kryesore të furnizimit me armë...

Nga nxitja e bujtinave dhe rilindje e fshatrave me potenciale turistik, projektet e kandidatit...

18 qershor – Rilindja rurale duhet të shtrihet në njësitë që janë asete për paketën turistike që ofron Berati, si Droboniku apo...

EDI RAMA PER HORMONET NE USHQIME: BURG KUSH KERCENON SHENDETIN E QYTETAREVE

EDI RAMA PER HORMONET NE USHQIME: BURG KUSH KERCENON SHENDETIN E QYTETAREVE EDI RAMA PER HORMONET NE USHQIME: BURG KUSH KERCENON SHENDETIN E QYTETAREVE SUBSCRIBE PER...

Berat/ Shmangie përmbytjeve të tokave bujqësore, pastrohet kanali kullues në Remanicë-Veterik

13 dhjetor Në fshatrat Remanicë-Veterik tokat bujqësore shpëtuan njëherë e mirë nga problemet që u kishte shkaktuar mospastrimi i kanalit kullues. Kryetari i bashkisë...

Qytetarët e Beratit “sfidojnë” koronavirusin/ Peshkojnë të pashqetësuar

Bashkia e Beratit vazhdon me dezinfektimin e rrugëve të qytetit. Por qytetarët akoma nuk e kanë kuptuar rrezikun e përhapjes së koronavirusit, pavarsisht se qyteti...

RAMA ULTIMATUM 'BOSEVE' DHE 'TE FORTEVE'

RAMA ULTIMATUM 'BOSEVE' DHE 'TE FORTEVE' SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1

Berat/ Operacioni “Uznova”, arrestohen 3 persona për vjedhje

3 prill  -Tre persona janë arrestuar ditën e sotme në qytetin e Beratit. Në pranga ka rënë A. Gj., 37 vjeç, dhe A....

Mashtrim me kreditë, zbulohet grupi prej gjashtë personash në Berat, ja si përfitonin

  Një grup prej gjashtë personash është shkatërruar në Berat pasi përfitonin duke mashtruar me kredi fiktive. Gjashtë personat kanë përvetësuar 300 mijë lekë të reja...

Kalaja e Beratit, atraksioni turistik që tërhoqi 136,313 vizitorë në 11 muaj

Berati, një qytet unik në listën e pasurive të trashëgimisë botërore të UNESCO-s, i ngritur buzë lumit Osum, rreth 2400 vjet më parë vijon...

Muzetë ‘magnet’ për turistët, mbi 35 mijë në 7 muaj në Berat

Muzeu Ikonografik “Onufri” dhe Muzeu Etnografik, vijojnë të mbeten destinacione të rëndësishëm për vizitorët vendas dhe të huaj në qytetin e Beratit edhe për...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT