Gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat, dyshimet për...

Gjendet pajetë një shtetas 80-vjeçar në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Shtetasi u identifikua nga Policia si Abaz Metaj dhe nga verifikimet paraprake mendohet se...

I mbyllet dera e blinduar,duke ngelur i vetëm brenda banesës fëmija 6-muajsh,nëna kërkon ndihmën...

I mbyllet dera e blinduar,duke ngelur i vetëm brenda banesës fëmija 6-muajsh,nëna kërkon ndihmën e zjarrëfikësve që futen me shkallë nga ballkoni. Një fëmijë 6-muajsh...

Mori ryshfet për një ndërtim pa leje, arrestohet punonjësi i IMT-së në Berat

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat në kuadër të procedimit penal me nr.339 të vitit 2024, në bashkëpunim...

Zetori del nga rruga, humb jetën 55-vjeçari në Kuçovë

Një 55-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti ndodhur sot në Kuçovë. Policia sqaron se në rrugën rurale të fshatit Perondi, zetori që...

Gjykata e Shkallës së Parë të Jurisdiksionit të Përgjithshëm Berat ka vendosur masën e...

Gjykata e Shkallës së Parë të Jurisdiksionit të Përgjithshëm Berat ka vendosur masën e sigurisë "arrest shtëpie" për 20-vjeçarin Emilio Zema,që aksidentoi me motorr...

Trafikoi ‘nusen’ në Itali për prostitucion, Prokuroria e Beratit përfundon hetimet për ‘vjehrrën’, dënohet...

  Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat përfundoi hetimin për procedimin penal nr.221 të vitit 2018 dhe kërkoi dënimin...