Skip to content

KUCOVA

QYTETI KUCOVE

EMRA-FOTO/ Shkon në 80 numri i shqiptarëve të zhdukur në Greqi, ja sa janë nga Berati dhe Kucova

Gazetari shqiptar, që jeton dhe punon në Athinë, Shpëtim Zixhiria, bën publike emrat dhe fotot e shqiptarëve që rezultojnë të zhdukur në shtetin fqinj. Përmes një postimi në Facebook, gazetari ka edhe një apel për qeverinë në Tiranë, të cilës… Read More »EMRA-FOTO/ Shkon në 80 numri i shqiptarëve të zhdukur në Greqi, ja sa janë nga Berati dhe Kucova

“Ushtria e SHBA, në Bazën e Kuçovës”, gjenerali amerikan: Do sjellë aftësi që s’i ka asnjë në rajon, iu mbështesim për tërmetet

  Gjenerali amerikan, Stephen M. Twitty, ka zbuluar arsyet pse NATO vendosi të ngrejë një bazë të saj në Shqipëri dhe pikërisht në Kuçovë. Në një intervistë për “News24”, për gazetarin Thimi Samarxhiu, gjenerali i njohur është shprehur se Kuçova është… Read More »“Ushtria e SHBA, në Bazën e Kuçovës”, gjenerali amerikan: Do sjellë aftësi që s’i ka asnjë në rajon, iu mbështesim për tërmetet

Projekti “E drejta e Informimit-Forca qytetare..”, vendosen kosha për mbetjet në Kuçovë

Projekti “E drejta e Informimit-Forca qytetare..”, vendosen kosha për mbetjet në Kuçovë Një projekt që synonte përmirësimin e jetesës së banorëve në Kuçovë,  përmes nxitjes së aktivizimit qytetar për uljen e ndotjes shkaktuar nga mbetjet urbane, bëri të mundur vendosjen… Read More »Projekti “E drejta e Informimit-Forca qytetare..”, vendosen kosha për mbetjet në Kuçovë