“O Zot, shpresat tek ty” Shikoni çfarë lotësh derdh ky baba për të birin...

Nensi është veçse 17 vjeç, por një aksident automobilistik bëri që një pjesë e aortës së tij të çahej. Ai po udhëtonte nga fshati...

13 vite jetoi me një gyp në fyt! Shikoni tani si është Xhesi, falë...

Operacioni i Xhesit në Itali ishte i suksesshëm. Mjekët e spitalit ‘Bambino Gesu’ mundën t’ja heqin atë gyp të frikshëm nga fyti i kësaj...

“Duroj, s’kam çfarë të bëj” Historia e 14 vjeçares që merrte frymë me një...

Shpesh herë kemi lexuar apo dëgjuar lajme për vështirësitë në frymëmarrje, që kalojnë ata që janë të prekur prej Covid.. por rrallëkush ka dëgjuar...

PD pranon të bashkëpunojë me Edi Ramën, por ja kushti që ka

Kandidati i zgjedhur për deputet në listat e PD, Agron Gjekmarkaj ka deklaruar se e vetmja gjë që mund të negociohet me Partinë Socialiste,...

Një foto interesante e Tiranës së vitit 1938

Kjo foto i përket vitit të largët 1939, në një kohë kur Shqipëria e Shtetet e Bashkuara kishin marrëdhënie diplomatike, relata të cilat shkëputen...

Itali/ 96 mijë nëna humbën punën për shkak të pandemisë

Në Itali rreth 249 mijë gra, gjatë vitit...

9 Këshilla Inteligjente për të Rënë në Gjumë Shpejt Kur Vërtet Keni Nevojë

Dihet se gjumi është një mënyrë ideale për të zgjidhur pothuajse çdo problem. Për shembull, çfarë mendoni se do t’ju thonë mjekët ose mbretëreshat e...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT