Durrësi u rrënua, por ja çfarë ndodhi me pallatin 28-katësh në Golem pas tërmetit

Të gjithë kanë pyetur se si është e mundur që nuk është prekur asnjë kat i pallatit ‘Kamelia’ te Shkëmbi i Kavajës, në pronësi...

Pasi i njohu pasaportat e skaduara deri më 31 dhjetor, Greqia merr një tjetër...

Emigrantëve shqiptarë nuk do t’ju kërkohet me leje kalimi në rast të udhëtimit të tyre nga Greqia për në Shqipëri! Lajmi është bërë i...

Zgjerimi i kufirit detar, qeveria shqiptare i jep përgjigjen Greqisë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë ka deklaruar se zgjerimi i kufirit detar të Greqisë nuk ka të bëjë me kufirin...

Vjen lajmi i mirë për emigrantët shqiptarë në Greqi

Sipas VOA, Komisioni i Përhershëm për Prodhim...

Kush e njeh personin në foto, të njoftojë menjëherë policinë

Me xhup ngjyrë gri me shirit të zi, dhe tuta ngjyrë gri dhe një palë atlete të bardha, personi në foton më poshtë është...

Italia ku jetojnë mijëra shqiptarë merr vendimin e papritur, sapo ndodhi, nga koronavirusi mbyllen...

Për shkak të parandalimit të përhapjes së koronavirusit,...

U shtrua te ‘Shefqet Ndroqi’, qytetari rrëfen cfare ndodh atje: Dëgjoja njerëzit qe..

Maksim Ylli eshte ish-pacient i spitalit “Shefqet Ndroqi”...

E pabesueshme, por e vërtetë, qyteti shqiptar mes 7 qyteteve më të bukur në...

  Nga Azia e largët vijnë lajme të mira për Shqipërinë. Ato nuk janë më pak të padenja sesa Parisi dhe Londra. Aventura europiane është e...

Lëvizja e papritur e qeverisë greke: S’ka pension per shqiptarët në Greqi nese..

Ministria e Punës ne Greqi se funmi do të prezantojë një amendament ligjor që do të skualifikojë personat që nuk kanë qenë rezidentë në...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT