“Mbani mend keto data”, flet analisti: Ja ç’do ndodhë pas 9 muajsh në vendin...

Mbrëmjen e premte në emisionin “Zonë e Lirë”...

Rama e thotë troç: Mund të na ndodhë edhe si Italia, ti lutemi Zotit...

Kryeministri Edi Rama ka qenë i qartë në...

Nëse jemi me fat, koronavirusi bie për 10 ditë/ Mjeku i njohur: Ja si...

Mjeku i Infektivit në QSUT, Arjan Harxhi në...

Mbyll barin për shkak të koronavirusit, këngëtari mahnit me gjestin e tij

Në mes të kësaj pandemie, biznese të panumërta u detyruan të mbyllnin dyert dhe shumë njerëz humbën punën. Por kur këngëtari Dierks Bentley, duhej...

Koronavirusi po i bën botës vetëm 1 nder / Ulet ndjeshëm ndotja globale

Fabrikat u mbyllën dhe rrugët u pastruan si asnjëherë më parë në të gjithë Kinën dhe jo vetëm, teksa qeveria i kërkoi popullit të...

“Do te preket 70% e Italisë por s’kemi pse shqetësohemi”, mjekja tregon kur mund...

ITALI– Maria Rita Gismondo, drejtore e laboratorit të mikrobiologjisë klinike në spitalin Sacco në Milano ka deklaruar se 60-70% e popullsisë së Italisë do...

Studimi befasues/ Kush janë transmetuesit më të shpeshtë të Koronavirusit dhe ja si ndodh...

Koronavirusi transmetohet më së shumti nga njerëz të...

Pas vetë-karantinimit, çiftet kërkojnë të ndahen

Pas më shumë se një muaji të vetë karantinuar, shumë çifte të martuarish në Kinë kanë vendosur të ndahen.  Numri i divorceve pas përfundimit të...

Zbuloni kontinentin e vetëm të paprekur nga Koronavirusi

Kontinenti i vetëm që nuk është prekur nga koronavirusi është Antaktida. Nëse do të shkoni atje e vetmja gjë që do të shihni janë pinguinet...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT