bashkëpunimin

244437584_406071487554759_7923961093458619094_n.jpg

Dita e Bashkimit të Gjermanisë/ Meta mesazh homologut: Do vazhdojmë bashkëpunimin mes vendeve tona

Dita e Bashkimit të Gjermanisë/ Meta mesazh homologut: Mirënjohje për mbështetjen tuaj Me rastin e ditës së bashkimit të Gjermanisë, presidenti Ilir Meta ka përcjell urimet e tij për popullin gjerman. Duke iu drejtuar presidentit Frank-Ëalter Steinmeier në këtë ditë… Read More »Dita e Bashkimit të Gjermanisë/ Meta mesazh homologut: Do vazhdojmë bashkëpunimin mes vendeve tona

1619484088_basha-rama.jpg

A do të nisni në Shtator bashkëpunimin me PS? Basha zbulon dy pikat ”turpëruese” të raportit të OHDIR: Nuk ishte thënë sa mbaj mend unë as në 1991

Kreu i PD-së Lulzim Basha u pyet nga gazetarët nëse do të nisë në muajin shtator bashkëpunimin me PS për një reformë të re elektorale. Basha tha se në raportin e ODHIR kanë dy pika që nuk janë dëgjuar më… Read More »A do të nisni në Shtator bashkëpunimin me PS? Basha zbulon dy pikat ”turpëruese” të raportit të OHDIR: Nuk ishte thënë sa mbaj mend unë as në 1991

meta-unca.jpg

I përfundon misioni diplomatik në Shqipëri, Meta pret ambasadorin britanik: Vullnet për të vijuar bashkëpunimin në cdo fushë mes dy vendeve

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim ambasadorin britanik, Duncan Norman në përfundim të misionit të tij diplomatik në Shqipëri. Përmes një postimi në facebook, Meta shkruan se falenderoi ambasadorin Norman për angazhimin në konsolidimin e marrëdhënieve mes dy… Read More »I përfundon misioni diplomatik në Shqipëri, Meta pret ambasadorin britanik: Vullnet për të vijuar bashkëpunimin në cdo fushë mes dy vendeve

murrizi-1.jpg

“Përshëndes vendimin e SPAK”, Murrizi flet për herë të fundit nga Kuvendi, denoncon bashkëpunimin midis PS-së dhe PD-së

Deputeti i opzitës parlamentare Myslim Murrizi gjatë fjalës së mbajtur në seancën e fundit parlamentare për këtë legjislaturë, njëherazi dhe pjesëmarrja e fundit e tij në Kuvend, deklaroi se Partia Demokratike dhe ajo socialiste po bashkëpunojnë me njëra tjetrën për… Read More »“Përshëndes vendimin e SPAK”, Murrizi flet për herë të fundit nga Kuvendi, denoncon bashkëpunimin midis PS-së dhe PD-së