Bushati

Screenshot_13.png

“Me Xhaxhiun”/ Edlira Bushati: Berisha ka mbështetjen e 80% të elektoratit. Qafoku: Ju jeni “viktimë” e drejtimit të gabuar të Bashës

Ish-anëtarja e Kryesisë së PD-së, Edlira Bushati e ftuar në emisionin “Me Xhaxhiun” ka folur për situatën politike në selinë blu dhe çështjen “Berisha”. E njohur si një ndër kritikët e hershëm të Bashës, Bushati gjatë fjalës tha se një… Read More »“Me Xhaxhiun”/ Edlira Bushati: Berisha ka mbështetjen e 80% të elektoratit. Qafoku: Ju jeni “viktimë” e drejtimit të gabuar të Bashës

Unaza-e-madhe.jpg

“Skandali me korrupsionin në Unazë të Madhe”, Bushati: Fituesit e shtatë loteve janë të paracaktuar

Partia Demokratike ka vijuar denoncimin për tenderat për ndërtimin e Unazës së Re në Tiranë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, deputeti Helidon Bushati, anëtar i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese ka denoncuar në emër të PD, se fituesit e shtatë loteve… Read More »“Skandali me korrupsionin në Unazë të Madhe”, Bushati: Fituesit e shtatë loteve janë të paracaktuar

lot.jpg

“Skandal me korrupsionin në Unazën e Madhe”/ Helidon Bushati: Fituesit e 7 loteve, janë të paracaktuar

Deputeti demokrat Helidon Bushati ka ngritur shqetësimin për korrupsion në Unazën e Madhe. Sipas tij, unaza e Madhe, është kthyer në një mal të vërtetë korrupsioni, ku ARRSH ushqen me miliarda klientët e qeverisë. Përmes një postimi në rrjetet sociale,… Read More »“Skandal me korrupsionin në Unazën e Madhe”/ Helidon Bushati: Fituesit e 7 loteve, janë të paracaktuar

Bushati-2.jpg

Andi Bushati: SHBA e shpalli non grata Berishën, që të përçajë PD-në. Bashën e ka kap peng Uashingtoni dhe e shantazhojnë

Gazetari Andi Bushati ka komentuar vendimin e përjashtimit të Sali Berishës nga PD, duke u shprehur se Basha po sillet si një njeri i kapur prej veshi. Për Bushatin shpallja non grata e Berishës është bërë me qëllim për të… Read More »Andi Bushati: SHBA e shpalli non grata Berishën, që të përçajë PD-në. Bashën e ka kap peng Uashingtoni dhe e shantazhojnë

Bushati-2.jpg

Andi Bushati: SHBA e shpalli non grata Berishën, që të përçajë PD-në. Bashën e ka kap peng Uashingtoni, duhet të dilte në shesh me molotovë

Gazetari Andi Bushati ka komentuar vendimin e përjashtimit të Sali Berishës nga PD, duke u shprehur se Basha po sillet si një njeri i kapur prej veshi. Për Bushatin shpallja non grata e Berishës është bërë me qëllim për të… Read More »Andi Bushati: SHBA e shpalli non grata Berishën, që të përçajë PD-në. Bashën e ka kap peng Uashingtoni, duhet të dilte në shesh me molotovë