falsifikuan

zyrat-780x405-1-1.jpg

Falsifikuan dokumentat, jepet masa e sigurisë për ish-Drejtorin e Tokës në Vlorë dhe 2 të arrestuarit e tjerë

Ka nisur seanca gjyqesore kete te diel per ish-Drejtorin e Administrimit dhe Mbrojtjes së Tokës, pranë Këshillit të Qarkut Vlorë, Bardhyl Gjika dhe dy te arrestuarit e tjere per falsifikim dokumentash. Bardhyl Gjika, Kreshnik Mino (Specialist i zyres per Mbrojtjen… Read More »Falsifikuan dokumentat, jepet masa e sigurisë për ish-Drejtorin e Tokës në Vlorë dhe 2 të arrestuarit e tjerë

viktorymeri1.jpg

Arrestimi i dy zyrtarëve në burgun e Peqinit, dyshohet se falsifikuan kartelën të “fortit” të Vlorës. I shtuan orë pune për të përfituar…

Detaje të reja dalin nga arrestimi i dy zyrtarëve të burgut të Peqinit këtë të enjte. Sipas “Panorma”, Gani Shehu dhe Lulzim Kadiu janë vendosur në pranga pasi kanë falsifikuar kartelën e punës në burg të Viktor Ymerit, ky një… Read More »Arrestimi i dy zyrtarëve në burgun e Peqinit, dyshohet se falsifikuan kartelën të “fortit” të Vlorës. I shtuan orë pune për të përfituar…

policia-vlorw.jpg

Falsifikuan testin e Covidit për të kaluar kufirin, arrestohen dy italianë dhe një shtetas shqiptar në Portin e Vlorës

Njofftimi i plotë i policisë: Vlorë Vijon puna nga ana e Policisë Kufitare për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Arrestohet në flagrancë 1 shtetas si dhe procedohen penalisht 2 shtetas të tjerë, për tentativë të kalimit të kufirit me test… Read More »Falsifikuan testin e Covidit për të kaluar kufirin, arrestohen dy italianë dhe një shtetas shqiptar në Portin e Vlorës

1611735701_policia-2.jpg

Falsifikuan dhe teste Covid për të kaluar në Gjermani, pranga 4 pronarëve të agjencive të udhëtimit

Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës finalizuan me sukses operacionin “Shtegtimi”, në fund të së cilit u arrestuan në flagrancë 4 persona. 4 të arrestuarit, me aktivitet tregtar biznes privat agjenci udhëtimi,… Read More »Falsifikuan dhe teste Covid për të kaluar në Gjermani, pranga 4 pronarëve të agjencive të udhëtimit