heq

ambasada-amerikane-ne-shqiperi-1-675x450-1.jpg

“Shmangni protestën para kryeministrisë”, Ambasada e SHBA korrigjon thirrjen për shtetasit amerikanë në Tiranë, heq PD nga organizimi i tubimit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka korrigjuar njoftimin e bërë pak më parë në faqen zyrtare të saj drejtuar shtetasve amerikanë në Shqipëri, lidhur me protestën e njoftuar të mbahet pasditen e sotme në bulevardin para… Read More »“Shmangni protestën para kryeministrisë”, Ambasada e SHBA korrigjon thirrjen për shtetasit amerikanë në Tiranë, heq PD nga organizimi i tubimit

thumbs_b_c_2bfe182786877f6af024fb1afcd5620a.jpg

Kaq mirë e ka menaxhuar situatën e pandemisë? Portugalia heq pothuajse të gjitha kufizimet e mbetura kundër koronavirusit, Kryeministri: Do hyjmë në një fazë bazuar në përgjegjësitë e të gjithëve

Portugalia do të heqë pothuajse të gjitha kufizimet e mbetura ndaj koronavirusit nga 1 tetori, dhe kështu do të lejojë që restorantet dhe institucionet kulturore të marrin numrin maksimal të vizitorëve, tha sot Kryeministri Antonio Costa. “Ndërsa shumica e masave… Read More »Kaq mirë e ka menaxhuar situatën e pandemisë? Portugalia heq pothuajse të gjitha kufizimet e mbetura kundër koronavirusit, Kryeministri: Do hyjmë në një fazë bazuar në përgjegjësitë e të gjithëve

hgjh-1.jpg

Ministria mer masa të reja, momenti kur Policia e Kosovës i heq targat një makine me regjistrim të Serbisë (FOTO)

Qeveria e Kosovës, konkretisht Ministria e Punëve të Brendshme sot ka marrë vendim për vendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë sa i përket targave të automjeteve. Në vendimin të cilin e ka bërë publik vetë ministri Sveçla thuhet se “obligohet pajisja… Read More »Ministria mer masa të reja, momenti kur Policia e Kosovës i heq targat një makine me regjistrim të Serbisë (FOTO)