Nismë

berisha-1.png

“Ore doktori e ka për vete këtë nismë?”, Berisha iu betohet demokratëve: Ju jap fjalën e nderit, flas për PD-në. U hodh para e madhe

Sali Berisha thotë se gjithë këtë betejë nuk e bën për veten e vet, por për demokratët. “Keni të drejtë të pyesni, doktori e ka për vete këtë nismë? Ju jap fjalën e nderit se e kam për PD dhe… Read More »“Ore doktori e ka për vete këtë nismë?”, Berisha iu betohet demokratëve: Ju jap fjalën e nderit, flas për PD-në. U hodh para e madhe

gjekmarkaj.jpg

Berisha nismë për shkarkimin e Bashës? Gjekmarkaj thyen heshtjen që ka rënë te PD: Nuk është lëvizje e kalibrit të…

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur praraditen e sotme kryesinë e grupit parlamentar, ku kanë diskutuar në lidhje me aksionin e mëtejshëm të opozitës, dhe hapat që do të ndiqen në Kuvend. Në dalje të kësaj mbledhje deputeti… Read More »Berisha nismë për shkarkimin e Bashës? Gjekmarkaj thyen heshtjen që ka rënë te PD: Nuk është lëvizje e kalibrit të…

Tan2019-10-10_12132645_0-min.jpg

Nisma e Ballkanit të Lirë, Diaspora për Shqipërinë e Lirë letër Ramës: Mospërputhje midis integrimit dhe kësaj nisme, zbardhni menjëherë çfarë përmban marrëveshja

Diaspora për Shqipërinë e Lirë i është drejtuar sot Kryeministrit të vendit, Z. Edi Rama me shkresën e mëposhtme rreth nismës “Open Balkan” Kjo shkresë i është dërguar për dijeni edhe: – Presidentit të Republikeës Z. Ilir Meta – Kryetarit… Read More »Nisma e Ballkanit të Lirë, Diaspora për Shqipërinë e Lirë letër Ramës: Mospërputhje midis integrimit dhe kësaj nisme, zbardhni menjëherë çfarë përmban marrëveshja

640-0-61044ead5e002.jpg

‘Nismë në funksion të serbo-manisë dhe presidentit Vuçiç’ / Ish-kryeministri Berisha komenton Forumin Ekonomik të Shkupit

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha, ka komentuar takimin mes liderëve të Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë, ditën e djeshme në Forumin Ekonomik në Shkup. Ish-Kryeministri është shprehur se kjo nismë është një funksion të serbomanisë dhe të… Read More »‘Nismë në funksion të serbo-manisë dhe presidentit Vuçiç’ / Ish-kryeministri Berisha komenton Forumin Ekonomik të Shkupit

forumi-ekonomik-ne-shkup-768x450-1.png

Justifikon mungesën në Forumin Ekonomik të Shkupit / Reagon Qeveria e Kosovës: Mini-Shengeni’, nismë pa vizion. Iniciativa e Novi Sadit nuk e ka miratimin tonë!

Qeveria e Kosovës ka reaguar në lidhje me Forumin Ekonomik të Shkupit, teksa shprehet se iniciativa e ‘mini-Shengenit’ është nismë pa vizion për rajonin. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nuk ka marrë pjesë në Forumit Ekonomik për Bashkëpunim Rajonal që… Read More »Justifikon mungesën në Forumin Ekonomik të Shkupit / Reagon Qeveria e Kosovës: Mini-Shengeni’, nismë pa vizion. Iniciativa e Novi Sadit nuk e ka miratimin tonë!

rama-10-300x173.jpg

Rama në Shkup: Minishengeni, jo nismë e projektuar në bodrumet e ish-Jugosllavisë, Kosova të bëhet pjesë e procesit

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Forumin Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal që po zhvillohet në Shkup, u shpreh se shpreh se Minishengeni nuk është një nismë e projektuar në bodrumet e ish-Jugosllavisë, ndërsa i bëri thirrje vendeve të… Read More »Rama në Shkup: Minishengeni, jo nismë e projektuar në bodrumet e ish-Jugosllavisë, Kosova të bëhet pjesë e procesit

rama-10-300x173.jpg

Rama në Shkup: Minishengeni, jo nismë e projektuar në bodrumet e ish-Jugosllavisë, Kosobë të bëhet pjesë e procesit

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Forumin Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal që po zhvillohet në Shkup, u shpreh se shpreh se Minishengeni nuk është një nismë e projektuar në bodrumet e ish-Jugosllavisë, ndërsa i bëri thirrje vendeve të… Read More »Rama në Shkup: Minishengeni, jo nismë e projektuar në bodrumet e ish-Jugosllavisë, Kosobë të bëhet pjesë e procesit

Balla-Meta.jpg

Shkarkimi i Metës, Taulant Balla: Kurrë s’kemi pasur president kaq banal, koha t’ia heqim këtë turp Shqipërisë. Basha e PD duhet të jenë me këtë nismë

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka prezantuar sot në Kuvend, pesë arsyet përse Ilir Meta duhet të shkarkohet nga kjo legjislaturë. Në fjalën e tij në Kuvend, Balla tha se me këtë nismë synohet t’i hiqet turp… Read More »Shkarkimi i Metës, Taulant Balla: Kurrë s’kemi pasur president kaq banal, koha t’ia heqim këtë turp Shqipërisë. Basha e PD duhet të jenë me këtë nismë

komisioni-hetimor-1.jpg

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, zbardhen emrat e socialistëve dhe opozitarëve që janë pjesë e kësaj nisme

Zbardhen emrat e plotë që do të jenë pjesë e Komsionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Pak çaste më parë është emëruar dhe grupi i këtij komisioni që pritet të votohet sot në parlament. Siç u tha edhe… Read More »Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, zbardhen emrat e socialistëve dhe opozitarëve që janë pjesë e kësaj nisme