pranga

DURRES-DYRRE.jpg

Hajdutët ‘serialë’ në Fushë-Krujë, policia vë në pranga 2 të rinjtë pasi i ‘kapi mat’ duke vjedhur në një banesë (DETAJET)

Durrës Vihen në prangat e Policisë 5 shtetas dhe shpallet në kërkim 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Krujë arrestuan në flagrancë shtetasit: S. M., 25 vjeç dhe P. P.,… Read More »Hajdutët ‘serialë’ në Fushë-Krujë, policia vë në pranga 2 të rinjtë pasi i ‘kapi mat’ duke vjedhur në një banesë (DETAJET)

ika.jpg

Përplasi këmbësoren teksa u jepte makinës i dehur, arrestohet 26-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë për vepra të ndryshme penale (DETAJET)

Tiranë Vihen në pranga 9 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 në bashkëpunim me Seksionin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: P. N, 33 vjeç, O. Ll, 22… Read More »Përplasi këmbësoren teksa u jepte makinës i dehur, arrestohet 26-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë për vepra të ndryshme penale (DETAJET)

auto_580419d7-8930-4356-b8f9-e3539772376d1634459365.jpg

“Ndal. Policia!” Kapen 256 kg drogë në kufirin greko-shqiptar, në pranga dy persona

Policia greke kapi 256 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Policia pikasi në Igumenicë një automjet i cili vinte nga kufiri gjelbër dhe i ka bërë shenjë ndalese, por drejtuesi ka shtuar shpejtësinë. Forca të shumta janë vënë në ndjekje të tij dhe kanë arritur ta ndalojnë përfundimisht… Read More »“Ndal. Policia!” Kapen 256 kg drogë në kufirin greko-shqiptar, në pranga dy persona

kavaje-1.jpg

‘Hajduti serial’ i Kavajës, 8 vjedhje për 3 muaj në banesa të ndryshme, policia vë në pranga 28 vjeçarin (DETAJET)

Kavajë Arrestohet në flagrancë një person i shpallur në kërkim për vjedhje. Zbardhen dhe dokumentohen 8 vjedhje të tjera në banesat e disa shtetasve në Kavajë, që dyshohen se janë kryer nga ky shtetas. Në vijim të punës për parandalimin… Read More »‘Hajduti serial’ i Kavajës, 8 vjedhje për 3 muaj në banesa të ndryshme, policia vë në pranga 28 vjeçarin (DETAJET)

nooikhl.jpg

Kishin kultivuar bimë narkotike në pyll, policia vë në pranga 2 persona në Shkodër (DETAJET)

Shkodër Finalizohet operacioni policor i koduar “Gimaj”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. Operacioni nga strukturat hetimore të DVP Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor… Read More »Kishin kultivuar bimë narkotike në pyll, policia vë në pranga 2 persona në Shkodër (DETAJET)

zyrat-780x405-1.jpg

Falsifikimi i dokumentave të pronave në Vlorë, vihet në pranga drejtori i Administrimit të Tokës

Policia e Vlorës ka arrestuar ditën e sotme Drejtorin e Administrimit dhe Mbrojtjes së Tokës, pranë Këshillit të Qarkut Vlorë, Bardhyl Gjika për falsifikim dokumentash. Ai është arrestuar së bashku me specialistin e kësaj drejtorie Kreshnik Mino, si edhe me… Read More »Falsifikimi i dokumentave të pronave në Vlorë, vihet në pranga drejtori i Administrimit të Tokës