rajonit

ballkani-flamuri.png

Integrimi, liderët e BE-së dhe të Rajonit do të mblidhen sot në Samitin e Brdos në Slloveni

I organizuar nga presidenca sllovene e Këshillit në Brdo pri Kranju, samiti BE-Ballkan Perëndimor do të mbledhë udhëheqës nga shtetet anëtare të BE-së, si dhe gjashtë partnerët e Ballkanit Perëndimor, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Mali i Zi, Republika e… Read More »Integrimi, liderët e BE-së dhe të Rajonit do të mblidhen sot në Samitin e Brdos në Slloveni

foto-2-300x161.png

Presidenti slloven mbështet nismën “Ballkani i Hapur”: Ecën paralelisht me procesin e anëtarësimit të vendeve të rajonit në BE

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor gjatë Forumit Strategjik të “Bledit” mbështeti nismën “Ballkani i Hapur”. Pahor u shpreh se është i sigurt se nisma ecën paralelisht me procesin e anëtarësimit të vendeve të rajonit në BE. ”Forumi Strategjik i Bled… Read More »Presidenti slloven mbështet nismën “Ballkani i Hapur”: Ecën paralelisht me procesin e anëtarësimit të vendeve të rajonit në BE

foto-2-300x161.png

Presidenti slloven mbështet nismën “Ballkani i Hapur”: Nisma ecën paralelisht me procesin e anëtarësimit të vendeve të rajonit në BE

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor gjatë Forumit Strategjik të “Bledit” mbështeti nismën “Ballkani i Hapur”. Pahor u shpreh se është i sigurt se nisma ecën paralelisht me procesin e anëtarësimit të vendeve të rajonit në BE. ”Forumi Strategjik i Bled… Read More »Presidenti slloven mbështet nismën “Ballkani i Hapur”: Nisma ecën paralelisht me procesin e anëtarësimit të vendeve të rajonit në BE

covid-1.png

Lajmi i mirë pas ardhjes se mutacionit Delta: Situata në Shqipëri është më mirë se vendet e rajonit

Varianti Delta po qarkullon në Shqipëri. Ekspertët mendojnë se rritja e rasteve të infektimeve në Shqipëri lidhet me mutacionin e Covid. Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se ashtu si të gjithë vendet e Europës, edhe Shqipëria nuk bën përjashtim për qarkullimin… Read More »Lajmi i mirë pas ardhjes se mutacionit Delta: Situata në Shqipëri është më mirë se vendet e rajonit