sigurinë

qou.png

Kriza energjetike/ Eduart Elezi ngre shqetësimin: Në gusht dhe shtator është shitur energji duke cënuar sigurinë kombëtare

Eksperti i Energjisë, Eduart Elezi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e “Qou Vadis” ku ka folur për krizën energjetike në vend. Sipas Elezit kemi të bëjmë me një kolaps financiar. Ai ka ngritur shqetësimin lidhur me… Read More »Kriza energjetike/ Eduart Elezi ngre shqetësimin: Në gusht dhe shtator është shitur energji duke cënuar sigurinë kombëtare

09fc66e0-2b3a-464c-b8dd-9d358818d50e.jpg

Policia Bashkiake masa për sigurinë e nxënësve, Veliaj: Jemi pranë jush për t’u kujdesur çdo ditë

Edhe këtë vit, Bashkia e Tiranës ka marrë masat për të rritur sigurinë e nxënësve. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka publikuar foto ku shihen punonjës të Policisë Bashkiake që janë përpara çdo shkolle, në të gjitha njësitë administrative për… Read More »Policia Bashkiake masa për sigurinë e nxënësve, Veliaj: Jemi pranë jush për t’u kujdesur çdo ditë

exit-1.jpg

Minatori i bllokuar në Bulqizë, reagon Autoriteti për Sigurinë e Minierave: Puna e vështirë, rrezikohet jeta e shpëtuesve

Autoriteti për Sigurinë e Minierave ka reaguar lidhur me bllokimin prej më shumë se 48 orësh të minatorit në minierën e Bulqizës duke thënë se ekipi shpëtues po has në shumë vështirësi pasi ka shembje në disa pjesë të saj… Read More »Minatori i bllokuar në Bulqizë, reagon Autoriteti për Sigurinë e Minierave: Puna e vështirë, rrezikohet jeta e shpëtuesve

Captuassassare.jpg

Rënia e ashensorit në Astir/ Të shqetësuar për sigurinë, flasin banorët: Nuk bëhen kontrolle teknike, administratori ishte në plazh kur…

Një ditë pas aksidentit të ndodhur në Astir ku dy gra mbetën të lënduar si pasojë e rënies së ashensorit, banorët për mikrofonin e “Fax News” shprehin shqetësimet e tyre për kushtet e sigurisë. Siç ankohen banorët, administratorët e pallateve… Read More »Rënia e ashensorit në Astir/ Të shqetësuar për sigurinë, flasin banorët: Nuk bëhen kontrolle teknike, administratori ishte në plazh kur…

15-vjecarje.jpg

Zhduket 15-vjeçarja në Vlorë, prindërit denoncojnë të shqetësuar në polici: Kemi frikë për sigurinë e saj

15-vjeçarja që shihni në foton e mëposhtme rezulton e zhdukur që prej ditës së djeshme në qytetin e Vlorës. Lajmin e ka bërë publik gazetari Enrik Mehmeti përmes një statusi në facebook. Kanë qenë prindërit e të miturës ata të… Read More »Zhduket 15-vjeçarja në Vlorë, prindërit denoncojnë të shqetësuar në polici: Kemi frikë për sigurinë e saj

000-1.jpg

Ministria e Drejtësisë: Policia të garantojë sigurinë e punonjësve të burgjeve dhe familjeve të tyre

Punonjësve të burgjeve dhe drejtuesve në të gjitha institucionet e ekzekutimit të vendimeve penale do t’iu garantohet mbrojtje ndaj kërcënimeve që vijnë si pasojë e ushtrimit të detyrës.   Udhëzimi i Ministrisë së Drejtësisë parashikon që policia merr ne mbrojtje… Read More »Ministria e Drejtësisë: Policia të garantojë sigurinë e punonjësve të burgjeve dhe familjeve të tyre

1624873354_cuci1.jpg

Shuarja e familjes Gushi në aksidentin e Vlorës, Bledi Çuçi flet për sigurinë në rrugë: 2021 viti më i mirë statistikor për numrin e aksidenteve

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi në një konferencë të jashtëzakonshme për media të mbajtur paraditen e sotme, u ndal tek siguria rrugore dhe rritja e aksidenteve gjatë ditëve të fundit. Ministri zgjodhi të fliste me gjuhën e shifrave duke e… Read More »Shuarja e familjes Gushi në aksidentin e Vlorës, Bledi Çuçi flet për sigurinë në rrugë: 2021 viti më i mirë statistikor për numrin e aksidenteve