zhvillon

klgj-1.jpg

E kërkoi Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë/ KLGJ zhvillon seancën për uljen me 40% të pagës së gjyqtarit (EMRI)

Në Këshillin e Lartë Gjyqësor po zhvillohet seanca për uljen e pagës prej 40% të gjyqtarit Hekuran Sinani. Kjo seancë është kërkuar nga Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë. Ndërkohë nga hetimi disiplinor i kryer nga Inspektori i Lartë i Drejtësisë,… Read More »E kërkoi Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë/ KLGJ zhvillon seancën për uljen me 40% të pagës së gjyqtarit (EMRI)

policia-naten.png

Policia e Shtetit blindon Sarandën, zhvillon megaoperacion anti-drogë në fund të sezonit turistik

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një aksion antidrogë në qytetin bregdetarë të Sarandës. Dhjetëra forca policore të FNSH, Shqiponja, agjentë civilë dhe drejtues të Komisariatit të Sarandës po zhvillojnë në këto momente aksionin policor në lagje nr.4 të qytetit. Operacioni… Read More »Policia e Shtetit blindon Sarandën, zhvillon megaoperacion anti-drogë në fund të sezonit turistik

91663272_2891071624309978_9220001196197019648_n.jpg

Këshilli Bashkiak i Durrësit zhvillon mbledhje të jashtëzakonshme, ja vendimi i rëndësishëm që u mor

Këshilli bashkiak i Durrësit ka zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme nëpërmjet mjeteve të komunikimit elektronik ku ka miratuar një vendim të rëndësishëm: – Për miratimin e përdorimit të fondit të përfituar në zbatim të Vendimit të Këshillit të Ministrave nr.… Read More »Këshilli Bashkiak i Durrësit zhvillon mbledhje të jashtëzakonshme, ja vendimi i rëndësishëm që u mor

basha-8.jpg

Zyrtari i lartë i DASH, zhvillon sot vizitë në Tiranë, takohet me Ramën dhe Bashën, çfarë pritet të diskutohet (Agjenda)

Ndihmës Sekretari Amerikan për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Philip Reeker do të bëjë një vizitë në Tiranë, ditën e sotme. Reeker pritet të zhvillojë një takim me drejtuesit më të rëndësishëm të politikës në vend, me Kryeministrin Rama dhe kreu… Read More »Zyrtari i lartë i DASH, zhvillon sot vizitë në Tiranë, takohet me Ramën dhe Bashën, çfarë pritet të diskutohet (Agjenda)

leli-keshilltaret.jpg

Refuzoi sërish ballafaqimin me këshilltarët, Dritan Leli zhvillon mbledhjen online! Ja debati për shkarkimin nga puna të…

Kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ka refuzuar sërish mbledhjen e Këshillit Bashkiak duke kërkuar që mbledhja të zhvillohet online. Këshilli Bashkiak kërkoi mbledhje urgjente pas kërkesës së kryebashkiakut për të shkarkuar nga detyra sekretarin e përgjithshëm të këshillit,… Read More »Refuzoi sërish ballafaqimin me këshilltarët, Dritan Leli zhvillon mbledhjen online! Ja debati për shkarkimin nga puna të…

plat.jpg

VIDEO/ Brenda parcelave me 28 mijë rrënjë kanabis, Policia greke zhvillon aksionin e madh anti-drogë. Arrestohen 24 persona

Autoritetet greke kanë finalizuar një operacion duke goditur një bandë të kultivimit të kanabisit me plantacione gjigante në Anavyssos, ndërsa përpos 24 arrestimeve, sekuestrime u bënë edhe në qytete të tjera të vendit fqinj. Mediat greke raportojnë se deri tani janë sekuestruar… Read More »VIDEO/ Brenda parcelave me 28 mijë rrënjë kanabis, Policia greke zhvillon aksionin e madh anti-drogë. Arrestohen 24 persona