VIDEO/ Forca të shumta policie, ç’po ndodh në Malin e Tomorrit?

Firmat e nxjerrjes së gurit dekorativ në Malin e Tomorrit kanē dalë në protestë në fshatin Novaj të rrethit të Skraparit. Pas vendimit të Gjykatës...

Qarku Berat/ Tentoi të përdhunonte 37-vjeçaren, arrestohet në flagrancë autori

  Një ngjarje e rëndë është shënuar në Poliçan. Policia njofton se është bërë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit F. Q., pasi ky i...

Kompania One “afron” kanionet e Osumit në qytetin e Beratit, reagon Bashkia Skrapar: Berati...

Reagim i Kryetarit të Bashkisë, zotit Adriatik Mema, lidhur me spotin e Kompanisë One Telecommunications: Në cilësinë e Kryetarit të Bashkisë Skrapar, duke përcjellë edhe...

Eskavatori del nga rruga në Berat, në gjendje të rëndë drejtuesi i mjetit...

Berat Informacion paraprak Rreth orën 14:20 në segmentin rrugor Poliçan-Kapinovë, në vendin e quajtur Ura e Plirzës, mjeti tip Eskavator, ka dal nga rruga. Për pasojë është...

Reshje bore në qarkun e Beratit, zbardhet mali i Tomorrit, bllokohet fshati Gjerbës. ‘Fryhet’...

Reshjet e shiut që kanë përfshirë dy ditët e fundit të gjithë qarkun e Beratit kanë sjellë prurje të mëdha në lumin Osum, dukë...

Kultivonte kanabis në tokën e tij, arrestohet 54 vjeçari në Poliçan

Poliçan Evidentohet dhe goditet një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike. Arrestohet autori i dyshuar i tentativës për kultivim. Shërbimet e Policisë Skrapar, në...