Vetëkarantinohen mjekët dhe infermierët në Spitalin e Durrësit

Stafi mjekësor që i ka shërbyer 73-vjeçares që humbi jetën prej koronavirusit është vetëizoluar. Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi për mediat se ata...

Aviacioni Civil jep njoftim me rëndësi për pasagjerët që iu anuluan fluturimet prej koronavirusit

Njoftim i rëndësishëm për pasagjerët e prekur nga anulimi i fluturimeve në kuadër të masave parandaluese kundër COVID-19 . Autoriteti i Aviacionit Civil (AAC) informon...

Komisioni i Shëndetësisë padit Sali Berishën për përhapje paniku: Përmes informatave të rreme me...

Komisioni i Shëndetësisë në Kuvend ka dalë me një apel publik sa i përket situatës nga koronavirusi. Grupi i anëtarëve, i ka bërë thirrje kryedemokratit...

1 i vdekur dhe 11 të prekur me koronavirus, MSH jep detaje: Gjendja e...

Në një konferencë për mediat zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli bëri me dije se moshat e mëdha duhet të tregojnë më shumë kujdes...

Rama merr vendimin: Mbyllen të gjitha baret dhe restorantet në Durrës dhe Tiranë, kjo...

Kryeministri Edi Rama ka urdhëruar mbylljen e bareve dhe restoranteve në Durrës dhe Tiranë. Shefi i qeverisë ka theksuar se kjo nuk është kohë pushimesh...

Mbyllen të gjitha lokalet dhe restorantet në Tiranë e Durrës

Urdhri i radhës i kryeministrit Edi Rama është mbyllja e lokaleve dhe restoranteve në Tiranë e Durrës. Masa u mor për të përballuar koronavirusin...

Dokumenti/ Maskat e skaduara për personelin mjekësor, PD kallëzon në SPAK ministren e Shëndetësisë

PD kallëzon penalisht në Prokurorinë e Posaçme, ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, si edhe zyrtarët publikë përgjegjës për lejimin e hyrjes dhe shpërndarjes së...

Rama ultimatum: Mbyllen të gjitha baret e restorantet

Kryeministri Edi rama përmes një statusi në rrjetet sociale ka njoftuar se për shkak të shkallës së ulët të vetdijes është e detyrueshme mbyllja...

Maskat/ PD kallëzon Ogerta Manastirliun në SPAK

Pas replikave dhe akuzave në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha, PD kallëzoi në SPAK ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Kallëzimi...

“Mbyllen të gjitha baret e restorantet në Tiranë e Durrës’

Kryeministri Edi Rama urdhëron mbylljen e të gjitha restoranteve, bareve, klubeve, në Tiranë dhe Durrës, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Rama...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT