Skip to content

Lleshajn

“Askush nuk do t’ia dijë për të”, ish-ministri i Brendshëm flet për Sandër Lleshajn: Është kukull që i bën fresk Ramës. Çfarë do bëja po të isha në vendin e tij

  • 30/09/2020

Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka e ka cilësuar si “kukull” ministrin Sandër Lleshi, për të cilin prej ditësh flitet se është larguar nga posti. Në emisionin “Aktualitet” nga Bejdo Malo në Fax Neës, Noka theksoi se askush nuk pyet për… Read More »“Askush nuk do t’ia dijë për të”, ish-ministri i Brendshëm flet për Sandër Lleshajn: Është kukull që i bën fresk Ramës. Çfarë do bëja po të isha në vendin e tij

Murrizi dhe Valteri kallëzojnë në SPAK Sandër Lleshajn: Skandal me tenderin për uniformat e policisë

  • 03/08/2020

Deputetët e opozitës parlamentare Myslim Murrizi dhe Halit Valteri kanë kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) tenderin e Ministrisë së Brendshme për uniformat e policisë. Në një prononcim për mediat, Murrizi deklaroi se ky tender i është dhënë një kompanie… Read More »Murrizi dhe Valteri kallëzojnë në SPAK Sandër Lleshajn: Skandal me tenderin për uniformat e policisë

E paralajmëroi në Kuvend, Murrizi çon në SPAK Lleshajn, tenderi i uniformave iu dha një kompanie dherash

  • 03/08/2020

Myslim Murrizi, i shoqëruar nga Halit Valteri dhe Halil Jakimi janë paraqitur pak minuta më parë në SPAK, ku kanë depozituar një kallëzim për tenderin e uniformave që është kryer në Ministrinë e Brendshme. Murrizi e paralajmëroi këtë padi në… Read More »E paralajmëroi në Kuvend, Murrizi çon në SPAK Lleshajn, tenderi i uniformave iu dha një kompanie dherash

Fotot/ Yuri Kim me Lleshajn: SHBA po ju ndihmon, avanconi në luftën kundër krimit të organizuar

  • 28/06/2020

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka kërkuar nga policia shqiptare të nisë operacionin ndaj krimit të organizuar në vend, në një mesazh publik të publikuar në faqen e ambasadës. Në një aktivitet politik të ambasadës, ambasadorja amerikane ka publikuar… Read More »Fotot/ Yuri Kim me Lleshajn: SHBA po ju ndihmon, avanconi në luftën kundër krimit të organizuar

Lleshajn e ‘tradhtojnë’ të vetët, deputetët kundër ministrit: Nuk ke punë me përgjimet se je njeri politik

  • 27/05/2020

Pas SPAK dhe Prokurorisë së Përgjithshme, edhe anëtarët e Komisionit të Sigurisë Kombëtare janë pozicionuar kundër planit për përgjime nga policia pa lejen e prokurorisë. Gjatë diskutimeve në parim për nismën ligjore, të zbardhura nga Raport Tv, deputeti i Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia, i… Read More »Lleshajn e ‘tradhtojnë’ të vetët, deputetët kundër ministrit: Nuk ke punë me përgjimet se je njeri politik