moshën

ziso-kambwrak.jpg

Pas një beteje 1 mujore me virusin, ndërron jetë në moshën 56 vjeçare piktori i njohur Ziso Kamberaj

Ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare piktori i njohur Ziso Kamberaj. Mësohet se Kamberaj kishte që prej muajit shtator që luftonte me vdekjen për shkak të infektimit nga koronavirusi, ndërkohë që sot humbi jetën në një spital në Gjermani. Ndonëse… Read More »Pas një beteje 1 mujore me virusin, ndërron jetë në moshën 56 vjeçare piktori i njohur Ziso Kamberaj

socilogu.jpg

Dita ndërkombëtare e të moshuarve/ Sociologu, Tushe: Këtu ka një mentalitet primitiv për moshën, plaga më e madhe për të moshuarit është vetmia, çon në vetëvrasje

Sociologu, Gëzim Tushe “Në Ballkan ka një mentalitet primitiv sa i përket moshës. Sapo gratë apo burrat shkojnë 40 vjeç thotë jemi plakur dhe heqin dorë nga paraqitja e jashtme. Edhe personat që dalin në pensionë quhen të moshuar, po… Read More »Dita ndërkombëtare e të moshuarve/ Sociologu, Tushe: Këtu ka një mentalitet primitiv për moshën, plaga më e madhe për të moshuarit është vetmia, çon në vetëvrasje