Paris

messi.png

Interesim i jashtëzakonshëm, nuk do ta besoni sa persona ndoqën në kohë reale fluturimin e Messit nga Barcelona në Paris

Se është njëri ndër më të mirët e të gjitha kohërave në futboll, nuk ka asnjë dyshim – këtë Lionel Messi e ka dëshmuar ndër vite. Derisa ka arritur të ndërtojë një karrierë të bujshme për 21 vite qëndrimi te… Read More »Interesim i jashtëzakonshëm, nuk do ta besoni sa persona ndoqën në kohë reale fluturimin e Messit nga Barcelona në Paris

1-173-780x439-1-770x433-1.jpg

VIDEO/ “Akt terrorist në Paris”, ambasada e Kubës sulmohet me molotov, ky është reagimi i francezëve

Mediat e huaja kanë publikuar momentin kur ambasada e Kubës në Paris, sulmohet me molotov. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar të gjithë këtë moment. Në pamjet në fjalë shfaqen disa persona të panjohur duke hedhur molotov mbi ambasadë. Këtë sulm,… Read More »VIDEO/ “Akt terrorist në Paris”, ambasada e Kubës sulmohet me molotov, ky është reagimi i francezëve

vaksine.jpg

VIDEO/ Përshkallëzohet protesta kundër vaksinimit dhe masave anti-Covid në Paris, Policia hedh gazlotsjellës ndaj protestuesve

Franca prej ditësh është përfshirë nga protesta masive kundër vaksinimit dhe kufizimeve të koronavirusit Protestuesit u përleshën sot me policinë në Parisin qendror, me policinë e trazirave duke përdorur gaz lotsjellës. Përveç Parisit, demonstrata priten në qytete të tjera të… Read More »VIDEO/ Përshkallëzohet protesta kundër vaksinimit dhe masave anti-Covid në Paris, Policia hedh gazlotsjellës ndaj protestuesve

rama-11.jpg

Rama shpërndan foton nga shtëpia e Sarkozy në Paris: Mik special, që kam nderin të këshillohem për sfidat e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetin e tij social “Facebook” disa foto me ish-presidentin francez Nikola Sarkozy, të bërë në shtëpinë e këtij të fundit në Paris. Rama shprehet në mbishkrimin e fotove se ka privilegjin të këshillohet me… Read More »Rama shpërndan foton nga shtëpia e Sarkozy në Paris: Mik special, që kam nderin të këshillohem për sfidat e Shqipërisë

mess.jpg

Messi tek PSG? Flet presidenti i klubit francez: Lojtarët e mëdhenj duan të vijnë në Paris, do të përpiqemi që t’a afrojmë duke …

Presidenti i Paris SG, Nasser Al-Khelaifi edhe në intervistën e tij të fundit për “L’Equipe” është përpjekur ta joshë Lionel Messin t’i bashkohet skuadrës së tij, duke thënë se të gjithë lojtarët e mëdhenj duan të luajnë për klubin parisien.… Read More »Messi tek PSG? Flet presidenti i klubit francez: Lojtarët e mëdhenj duan të vijnë në Paris, do të përpiqemi që t’a afrojmë duke …