Paris

BERISHA-KIM.jpg

Sali Berisha: Nuk pyes Yuri Kim unë, për të hyrë në Kuvend. SHBA po ka prova ndaj meje, t’i sjellë në Paris

Sali Berisha i ktheu përgjigjje ambasadores amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, e cila kujtoi pas takimit me Lulzim Bashën në selinë e Partisë Demokratike se “kur të gjithë donin që Shqipëria të zhdukej, Presidenti Wilson tha se Shqipëria duhet… Read More »Sali Berisha: Nuk pyes Yuri Kim unë, për të hyrë në Kuvend. SHBA po ka prova ndaj meje, t’i sjellë në Paris

Lionel-Messi-PSG-have-begun-negotiations-after-shocking-Barca-departure.jpg

“Një diamant i ri në Paris”, Lionel Messi është zyrtarisht një lojtar i Paris Saint-Germain

  Është një ditë historike për futbollin botëror, është dita në të cilën Lionel Messi ndryshon zyrtarisht fanellën sportive pas më shumë se 20 vitesh të kaluara në Barcelonë. Argjentinasi ka nënshkruar një kontratë me Paris Saint-Germain, e cila është qershia mbi tortën… Read More »“Një diamant i ri në Paris”, Lionel Messi është zyrtarisht një lojtar i Paris Saint-Germain

messi.png

Interesim i jashtëzakonshëm, nuk do ta besoni sa persona ndoqën në kohë reale fluturimin e Messit nga Barcelona në Paris

Se është njëri ndër më të mirët e të gjitha kohërave në futboll, nuk ka asnjë dyshim – këtë Lionel Messi e ka dëshmuar ndër vite. Derisa ka arritur të ndërtojë një karrierë të bujshme për 21 vite qëndrimi te… Read More »Interesim i jashtëzakonshëm, nuk do ta besoni sa persona ndoqën në kohë reale fluturimin e Messit nga Barcelona në Paris

1-173-780x439-1-770x433-1.jpg

VIDEO/ “Akt terrorist në Paris”, ambasada e Kubës sulmohet me molotov, ky është reagimi i francezëve

Mediat e huaja kanë publikuar momentin kur ambasada e Kubës në Paris, sulmohet me molotov. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar të gjithë këtë moment. Në pamjet në fjalë shfaqen disa persona të panjohur duke hedhur molotov mbi ambasadë. Këtë sulm,… Read More »VIDEO/ “Akt terrorist në Paris”, ambasada e Kubës sulmohet me molotov, ky është reagimi i francezëve

vaksine.jpg

VIDEO/ Përshkallëzohet protesta kundër vaksinimit dhe masave anti-Covid në Paris, Policia hedh gazlotsjellës ndaj protestuesve

Franca prej ditësh është përfshirë nga protesta masive kundër vaksinimit dhe kufizimeve të koronavirusit Protestuesit u përleshën sot me policinë në Parisin qendror, me policinë e trazirave duke përdorur gaz lotsjellës. Përveç Parisit, demonstrata priten në qytete të tjera të… Read More »VIDEO/ Përshkallëzohet protesta kundër vaksinimit dhe masave anti-Covid në Paris, Policia hedh gazlotsjellës ndaj protestuesve