Paris

Jean-Yves-Le-Borgne.jpg

Ku bazohet vendimi i Sekretarit Blinken për Berishën! Kush është avokati 70-vjeçar Le Borgne që do të mbrojë ish-Kryeministrin në Paris

Identifikimi i zotit Berisha nga Sekretari i Shtetit, Antony Blinken, si person që i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara për arsye korrupsioni në nivel të lartë bazohet te Klauzola e Antikleptokracisë dhe për të Drejtat e Njeriut, siç quhet… Read More »Ku bazohet vendimi i Sekretarit Blinken për Berishën! Kush është avokati 70-vjeçar Le Borgne që do të mbrojë ish-Kryeministrin në Paris

valentina-leskaj-fatos-nano-politika-si-ide.jpg

Valentina Leksaj tregon prapaskenat e qeverisë së PS në 2002 dhe rrëfen bisedën me Fatos Nanon: Telefonata në Paris që më bëri ministre!

Valentina Leskaj, ish-nënkryetare e Kuvendit të Shqipërisë, ministre e Punës dhe Çështjeve Sociale në vitin 2002 në qeverinë Nano, deputete e disa legjislaturave, vjen me librin e saj “Politika si ide”, i cili i ndërtuar në formën e një interviste… Read More »Valentina Leksaj tregon prapaskenat e qeverisë së PS në 2002 dhe rrëfen bisedën me Fatos Nanon: Telefonata në Paris që më bëri ministre!

rama-macron.jpg

Kompania franceze shpallet fituese për parkun voltaik të Spitallës 48 orë pas vizitës së beftë të Ramës në Paris

Kompania franceze Voltalia u shpall fituese këtë të enjte për garën e ndërtimit të impiantit fotovoltaik të Spitallës. Në hapjen e ofertave nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë u nënvizua se pjesëmarrëse në ankand ishin të paktën pesë kompani por… Read More »Kompania franceze shpallet fituese për parkun voltaik të Spitallës 48 orë pas vizitës së beftë të Ramës në Paris

di-maria.jpg

Tronditëse në Paris/ I morën peng gruan dhe vajzat, Di Maria largohet me urgjencë nga ndeshja. Drejtori ia bën me shenjë trajnerit menjëherë

Futbollisti Angel Di Maria nuk do ta harrojë kurrë natën e 14 marsit dhe ndeshjen mes Paris Saint Germain dhe Nantes. Ishte minuta e 62-të e ndeshjes kur argjentinasi u zëvendësua dhe kjo ndodhi pasi drejtori sportiv Leonardo ia kërkoi… Read More »Tronditëse në Paris/ I morën peng gruan dhe vajzat, Di Maria largohet me urgjencë nga ndeshja. Drejtori ia bën me shenjë trajnerit menjëherë