shpejtë

ilir-meta-per-zgjedhjet.jpg

“Mesazhe inkurajuese nga samiti BE-Ballkani Perëndimor”- Presidenti Meta: Me rëndësi nisja e shpejtë e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidenti Ilir Meta thotë se mesazhet e sotme të Samitit BE-Ballkani Perëndimor “janë inkurajuese”. Në një reagim në rrjetet sociale, kreu i shtetit ripërsërit rëndësinë, “që ka nisja e shpejtë e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Republikën e Maqedonisë… Read More »“Mesazhe inkurajuese nga samiti BE-Ballkani Perëndimor”- Presidenti Meta: Me rëndësi nisja e shpejtë e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

thashe.jpg

Zjarri në Yrshek të Tiranës, kreu i zjarrfikëses: Era dhe thatësira në zonë çoi në përhapje të shpejtë, janë dhe dy vatra për tu eliminuar

Kreu i zjarrfikeses ne Tiranë Shkëlqim Goxhaj u shpreh për zjarrin në Yrshek të Tiranës duke thënë se era dhe thatësira në zonë ka bërë që zjarri të marrë përmasa të mëdha. “Kemi më shumë se dy orë në kodrat… Read More »Zjarri në Yrshek të Tiranës, kreu i zjarrfikëses: Era dhe thatësira në zonë çoi në përhapje të shpejtë, janë dhe dy vatra për tu eliminuar

c6bdda40-e90f-46e8-9460-b38a98fa8832.jpg

Rritja e numrit të vdekjeve/ Manastirliu mesazh qytetarëve: Vaksinimi mënyra më e shpejtë për t’iu afruar fundit të pandemisë

Nisur nga rritja e numrit të personave që kanë ndërruar jetë për shkak të COVID-19 në ditët e fundit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një mesazhi, i është drejtuar qytetarëve për t’u vaksinuar, duke e quajtur… Read More »Rritja e numrit të vdekjeve/ Manastirliu mesazh qytetarëve: Vaksinimi mënyra më e shpejtë për t’iu afruar fundit të pandemisë

d1-2.png

Vjosa Osmani takohet me Stoltenberg: Synimi i Kosovës është të anëtarësohet sa më shpejtë në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, bashkë me ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, kanë takuar sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stolenberg. Në njoftimin e Presidencës, bëhet e ditur se Osmani ka deklaruar se synim themelor i Kosovës mbetet… Read More »Vjosa Osmani takohet me Stoltenberg: Synimi i Kosovës është të anëtarësohet sa më shpejtë në NATO

bledi-Cuci.jpg

Pajisen me karta biometrike 20 mijë shtetas të huaj, Çuçi: I jep mundësi të marrin shërbime në kohë më të shpejtë

Shtetasit e huaj rezident në Shqipëri, të cilët aktualisht janë të pajisur me leje qëndrimi, tashmë do të pajisen me karta elektronike me të dhëna biometrike ndryshe nga varianti i deritanishëm që ishte thjesht një dokument në formatin e letrës… Read More »Pajisen me karta biometrike 20 mijë shtetas të huaj, Çuçi: I jep mundësi të marrin shërbime në kohë më të shpejtë