Veliajt

aleanca.jpg

Kërkesa për pushimin e padive të bëra nga avokatët/ Aleanca për Teatrin: Këto janë padi korruptive, për t’i shërbyer Edi Ramës dhe Erion Veliajt

Aleanca Për Mbrojtjen e Teatrit Si objekt është ngritur anullimi i VKM-së për Teatrin Kombëtar. Është ngritur pretendimi për të shpallur të pavlefshme të gjithë veprimet e bëra nga IMT. Gjatë vitit të kaluar kemi konstatuar që avokatët Dorian Matlija… Read More »Kërkesa për pushimin e padive të bëra nga avokatët/ Aleanca për Teatrin: Këto janë padi korruptive, për t’i shërbyer Edi Ramës dhe Erion Veliajt

vasili-veliaj-640x353-1.jpg

Vasili kundërshton deklaratën e Veliajt për vaksinimet: Ja sa shqiptarë kanë marrë vaksinën anti-covid

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i është kundërvënë kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ndërsa ka akuzuar këtë të fundit se mashtron për shifrat e të vaksinuarve. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Vasili thekson se Veliaj tha se… Read More »Vasili kundërshton deklaratën e Veliajt për vaksinimet: Ja sa shqiptarë kanë marrë vaksinën anti-covid

Meta-lesi.png

Nikollë Lesi zbardh prapaskenat: Meta do kandidojë përballë Veliajt në Tiranë si kandidaturë e opozitës, do jetë epokale dhe do fitojë si një luan i vërtetë

Gazeta Koha Jonë e Nikoll Lesit ka publikuar një shkrim ku thotë se Gjykata Kushtetuese do të rrëzojë zgjedhjet e 30 qershorit 2019 dhe se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme lokale. Në artikull thuhet se kandidatura e… Read More »Nikollë Lesi zbardh prapaskenat: Meta do kandidojë përballë Veliajt në Tiranë si kandidaturë e opozitës, do jetë epokale dhe do fitojë si një luan i vërtetë

Capture-38.jpg

‘Erion Veliajt do t’i duhen shumë vite jetë që të dalë nga qelia’, shpërthen avokatja Kalaja: SPAK të mos ndalet vetëm me Lushnjen, por të shikojë edhe Bashkinë e Tiranës!

Adriana Kalaja, avokatja e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, e ftuar në studion e ‘Fax News’ ka komentuar vendimin më të fundit të Gjykatës Kushtetuese përsa i përket çështjes së Teatrit Kombëtar, ku ka pranuar pjesërisht kërkesën e Presidentit Meta… Read More »‘Erion Veliajt do t’i duhen shumë vite jetë që të dalë nga qelia’, shpërthen avokatja Kalaja: SPAK të mos ndalet vetëm me Lushnjen, por të shikojë edhe Bashkinë e Tiranës!

TEATRI1.jpg

“Ndeshja anulohet, por jo golat”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit demaskon deklaratën e Veliajt: Kur shkatërron një pronë që nuk je pronar është e paligjshme

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reaguar sërish në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese mbi ‘çështjen e Teatrit’ dhe deklaratën e kryebashkiakut Veliaj se prishja ishte e ligjshme. Përmes një statusi në facebook, ‘Aleanca’ shpërndan një shkrim të aktivistit… Read More »“Ndeshja anulohet, por jo golat”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit demaskon deklaratën e Veliajt: Kur shkatërron një pronë që nuk je pronar është e paligjshme

kjooo-1.jpg

LAJM I FUNDIT/ Aleanca për Teatrin denoncoi Luigi Sorecën se ka lobuar pro Veliajt, reagon delegacioni i BE: Takimi ka ndodhur por akuzat janë shpifje

Reagimi i Bashkimit Europian Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri përgënjeshtron me forcë deklaratat bazuar në shpifje prej një përfaqësueseje të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar drejtuar Ambasadorit Luigi Soreca.Delegacioni i BE-së në Shqipëri konfirmon që Ambasadori Soreca është… Read More »LAJM I FUNDIT/ Aleanca për Teatrin denoncoi Luigi Sorecën se ka lobuar pro Veliajt, reagon delegacioni i BE: Takimi ka ndodhur por akuzat janë shpifje