Vetëvaret 38-vjeçari në burgun e Beratit, përfundon në koma

Një 38-vjeçar që vuante prej disa muajsh dënimin në IEPV-në e Beratit është gjetur i vetëvarur në qelinë e tij mesditën e sotme. Bujar...

Tomori reagim ndaj gjykimit të Halos

Pavarsisht fitores së arritur në një ndeshje të luftuar dhe mbushur me tension e emocione, klubi beratas nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në...

Ahmet Kurt Pasha i Beratit, dritëhijet e një personazhi me peshë historike

Nga Ilirjan Gjika Qorrpashaj në Rrogozhinë, ik, o Kurt, se të arrimë…Janë këto dy vargje të shkëputura nga një këngë popullore e kohës kushtuar figurës...

Intervista e 2017-ës / Paralajmërimi i Bill Gates për botën: Brenda një dekade një...

Teksa bota po përballet me uragane, apo fatkeqësi të tjera natyrore, madje edhe frika nga një luftë nukleare, është e vështirë të përcaktosh se...

Berati TV Live

Ky është portali juaj! Pjesë e misionit tonë është informimi juaj në çdo moment për ngjarjet lokale, nga vendi, rajoni dhe bota . Ne...

Dy foto te vitit 1983 te fotografit beratas Esheref Vrioni, pjesë e fondit te...

Esheref Vrioni Lindi më 2 Dhjetor 1939 në Berat. Ne vitin 1960 filloi të punojë si fotograf në Kuçovë ku edhe punonte si gjeolog. dhe...

Pamje shqetësuese nga Kina: si vdesin njerëzit në rrugë nga koronavirusi

  Pamje shqetësuese vijnë nga Kina, ku si pasojë e koronavirusit njerëzit po vdesin dhe rrugëve. Virusi vdekjeprurës ka origjinën nga qyteti Wuhan, nga një treg...

EPIDEMIA/ Ç’ndodh kur merr infeksion nga koronavirusi?

Çfarë dimë deri më tani për atë që COVID-19 (koronavirusi) i bën trupit të njeriut në rast infeksioni t dhe vdekjes? Numri i...

Tomori trofe në gjimnastikë dhe pinpong

Fundi i vitit është edhe momenti i mbylljes së aktiviteteve qofshin këto edhe sportive dhe Tomori i Berat ia ka dalë të fitoj dy...

REPORTAZH/ NJË UDHËTIM NË BERATIN E NJË MIJË E NJË MREKULLIVE

Është një ditë e zhurmshme dhe plot trafik në Tiranë, tamam qershor. Po nisemi drejt Beratit, koha është tipike, me...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT