Fërkimet: Erdogan: S-400 punë e kryer, SHBA: ju kthejmë mbrapsht F-35

Turqia tashmë ka blerë sistemet mbrojtëse S-400 nga Rusia dhe shpreson se ato do të dorëzohen në korrik – tha të...

Diskutim mbi vaksinimin në Nju Jork, argumenti: nuk e ndalon as Kurani, as Bibla,...

Bashkiakë të Nju Jorkut votuan të premten për të hequr përjashtimin nga programi i vaksinimit në shkolla të bazuara në religjion....

Nga Ohaio në Roshnik; Amerikani që i mëson anglishten falas fëmijëve

Prej tre muajsh, gjuha angleze është bërë lënda më e dashur për nxënësit e shkollës së fshatit Roshnik në berat. Atë ua jep Xherri,...

36 orë në ndjekje për vogëlushin, policia bën publike momentet kritike

  Kamera e vendosur në trupin e një polici britanik ka zbuluar momentin rrëqethës kur kanë shpëtuar një foshnjë të rrëmbyer pas një ndjekjeje prej...

Sulmi ndaj tankerëve të naftës, SHBA tregon videon ku e fajëson Iranin

  Ushtria amerikane ka lëshuar një video në të cilën shihet Garda Revolucionare e Iranit duke hequr një minë të pashpërthyer nga një tanker i...

Nis ndërtimi i maternitetit të ri në Berat, përfitojnë 220 mijë banorë

Në qytetin e Beratit ka nisur ndërtimi i maternitetit të ri, një investim i qeverisë shqiptare me vlerë 214 milionë lekë. Ministrja e Shëndetësisë...

As Snapchat dhe as Instagram, zbuloni aplikacionin më të popullarizuar

Vitet e fundit rrjetet sociale janë kthyer në një virus përdorimi për të gjithë të rinjtë.   Së fundmi një tjetër aplikacion ka dalë në përdorim...

Boris Johnson kalon pragun e parë për postin e kryeministrit

Ish-ministri i jashtëm Britanik, njëkohësisht nismëtari i Brexit-it, mori 114 nga 313 votat e hedhura për t’u bërë lideri i...

INTERESANTE/ 14 fakte nga jeta e Madeleine Albright: “gjarpëri” me origjinë hebreje që bëri...

Madeleine Albright ishte gruaja e parë që shërbeu si Sekretare amerikane e Shtetit. Kujtimet e saj kryesore, ajo i përshkroi në librin e...

Takimi i dy liderëve komunistë, videoja shfaq tiparet ideologjike

  Presidenti kinez Xi Jinping dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, në makinë të hapur, u përshëndetën dje nga turma në stilin...

Follow us

14,000FansaPëlqeje
25,000NdjekësitNdjek
25,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI