Diplomati amerikan që kërkon rikthimin e modelit osman në botë: ja ç’po ndodh me...

  Mediat turke i kanë bërë jehonë një diplomati karriere në politikën amerikane, i cili ka kërkuar rikthimin e Turqisë në lidershipin botëror, siç ishte...

Berat, deputeti i PS Fadil Nasufi përfshihet në aksident, lëndohet një qytetar. Policia: Drejtuesi...

Deputeti socialist i Beratit Fadil Nasufi është përfshirë në një aksident ku është dëmtuar lehtë një qytetar. Policia e Beratit bën me dije se...

Lajmi i fundit/ Pesë të plagosur nga aksidenti i rëndë në Berat, një...

Në aksin rrugor Poshnje-Ura Vajgurore, tek ish SMT një mjet tip Huyndai me targa greke me drejtues shtetasin J.P, 37 vjeç është përplasur me...

Lajmi i fundit/ Berat, 3 persona i hyjnë në banesë dhe dhunojnë 35-vjeçaren

Tre persona kanë hyrë në një banesë në Berat duke dhunuar një 35-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gjoroven, ndërsa policia arrestoi 20-vjeçarin me iniciale...

Lajmi i fundit/ Berat, thikë në vithe 47-vjeçarit pas konfliktit

Një 47-vjeçar mbeti i plagosur me armë të ftohta pas një konflikti me një shtetas tjetër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:00, në Pedonalen...

Panuçi shpall listën, surpriza është një beratas

Sot në faqen zyrtare të FSHF është shpallur lista e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës atë për Ligën e Kombëve ndaj...

Beratasi Helibak Muçogllava shpallet kampion i Shqipërisë

Këtë fundjavë është zhvilluar edhe Kupa e Shqipërisë për Mundje në Tiranë me një pjesëmarrje të gjerë të ekipeve të mundjes në Shqipëri. Edhe...

Berat/ AKU sekuestron 22.3 kilogramë mish, 3 subjekte gjobiten, të brendshmet e kafshëve në...

Kushte skandaloze të ruajtjes dhe shitjes së mishit. Kësaj here lajmi vjen nga Berati, aty ku Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka gjobitur 3 subjekte...

Aksident në Berat: makina përplas këmbësorin, ndërron jetë në spital

Një 55-vjeçar ndërojë jetë në Berat në një aksident rrugor të regjistruar mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:45 në rrugën Berat-Urë...

Lajmi i fundit/ Golem, shpëtohen nga mbytja dy persona nga Berati (video)

Dy persona kanë shpëtuar për mrekulli nga mbytja ditën e sotme në plazhin e Golemit. Një 14 vjeçar ka mbetur mes dallgëve, pastaj ka...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT