Kardinal George Pell humb mundësinë e apelimit, gjykata: akuzat janë bindëse

  Kleriku katolik më i moshuar në botë, i cili po gjykohet nën akuzat për abu zim sek sual të fëmijëve, Kardinal George Pell, ka...

Rivaliteti, Jeremy Hunt e fton Boris Johnson në debat: hajde, mos u bëj frikacak

Jeremy Hunt i ka bërë thirrje rivalit të lidershipit të konservatorëve, Boris Johnson të mos bëhet “frikacak” dhe të dalë para...

Problemet “arabe” s’kanë të ndalur, sulmohen dy cisterna me naftë në Gjirin e Omanit

Dy cisterna nafte të vendosura në Gjirin e Omanit janë sulmuar në mëngjesin e sotëm, njoftojnë mediat ndërkombëtare. Anija amerikane e vendosur...

Dhjetëra të vrarë nga sulmi me raketa në Siri

Mediat siriane raportojnë për disa njerëz të vrarë dhe të plagosur nga një sulm me raketë në një bazë ajrore të Qeverisë siriane. Siria dhe...

Përballja me Izraelin, si Irani urdhëroi xhudistin e tij të humbasë një ndeshje

Ish-kampioni botëror i xhudos, iraniani Said Molaei, ka frikë të kthehet në shtëpi pasi nuk iu bind urdhrit të qeverisë për të...

Në “majë të hundës” me Salvinin dhe Di Maion, kryeministri Conte kërcënon me dorëheqje

Kryeministri italian Giuseppe Conte, paralajmëroi se mund të dorëhiqet, pasi, siç dhe ta kuptuar, i ka ardhur në “majë të hundës”...

“Unsend” opsioni që ju duhet të gjithëve në Messenger

“Unsend” për Messenger, do të jetë dhe opsioni më i kërkuar nga përdoruesve të cilët gabimisht mund të dërgojnë një mesazh të një person...

Unioni Botëror i Dijetarëve Islam nuk e njeh të ashtuquajturën ‘Marrëveshja e Shekullit’

Kryetari i Unionit Botëror të Dijetarëve Islam Prof. Dr. Ahmed Al-Rajsuni, në një letër drejtuar liderit të lëvizjes Hamas Ismail Hanije, ka deklaruar se...

Ky është fjalimi prekës i vajzës së McCain ku kritikoi Trumpin

Meghan McCain ka folur në Katëdralen e Washingtonit pranë trupit të babait të saj të ndjerë John McCain. Ajo tregoi sa i ndryshëm ishte ai...

Follow us

14,000FansaPëlqeje
25,000NdjekësitNdjek
25,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI