Pentagoni rrit praninë ushtarake në Atlantik

Pentagoni ka nisur një komandë të re detare, me qëllim që të forcojë praninë e SHBA-së dhe NATO-s në veri të Oqeanit Atlantik, pas...

OKB do të mbledhë palët në prill për bisedimet mbi Qipron

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres planifikon të thërrasë një takim joformal mbi Qipron në prill që përfshin dy palët në ishull dhe...

Kombet e Bashkuara, të shqetësuara për Latifa-n: A është gjallë?

Zyra e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut ka kërkuar nga Emiratet e Bashkuara Arabe për prova se princesha Latifa...

A po sulmon Corona dhe të rinjtë? OBSH: Të dhëna shqetësuese!

Organizata Botërore e Shëndetit paralajmëron se virusi i koronës po përhapet gjithnjë e më shumë tek popullata e re. “Ajo që është ndryshe tani,...

Guterres, synim për një mandat të dytë në OKB

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres u ka njoftuar organeve të KB kandidaturën e tij për një mandat të dytë pesë-vjeçar...

Tensione në Mesdhe/ Greqia shtyn refugjatët drejt Turqisë, ndërhyn ushtria turke

Vijojnë tensionet në Mesdhe mes forcave turke dhe greke. Këtë herë shkak është bërë një mjet lundrues i mbushur me refugjatë, përfshirë edhe fëmijë. Sipas pamjeve...

Trump, sytë nga qielli: vetëm Jezui më famoz se unë! (video)

Tubimet parazgjedhore në Shtetet e Bashkuara janë në zhvillim e sipër. Kandidatët udhëtojnë vend pas vendi, qytet pas qyteti, shtet pas shteti, për...

Ish-ambasadori i Holandës: BE nuk reagon asnjëherë ndaj Serbisë, por tallen me procesin e...

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch ka reaguar në drejtim të deklaratës së fundit të Bashkimit Evropian, ku u kërkua që Kosova menjëherë...

Një ditë finale për Brukselin dhe Londrën: ndryshe, ky do jetë makthi Brexit

Bashkimi Evropian dhe Mbretëria e Bashkuar do të takohen përsëri të dielën në bisedime, në një përpjekje të fundit për të negociuar një...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT