Erdoğan: Do ta bëjmë Turqinë një nga 10 ekonomitë më të mëdha në botë

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se përkundër sfidave të shkaktuara nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19), Turqia vazhdon të...

Nigeri, lirohen nxënësit pas mbi një jave në robëri

42 persona, përfshirë 27 nxënës, të rrëmbyer nga persona të armatosur nga një shkollë me konvikt në Nigeri mbi një javë më parë, janë...

MIZORIA/ Pas 28 vitesh luftë: një fillim i ri për “Hiroshimën e Kaukazit”

Qyteti i Azerbajxhanit – Agdam, i quajtur ”Hiroshima në Kaukaz” ose “Qyteti fantazëm”, i çliruar tre muaj më parë nga pushtimi i ushtrisë...

Vendim i papritur: Joe Biden flet për dënimin ndaj princit saudit

Presidenti i sapozgjedhur i SHBA, Joe Biden, arriti në përfundimin se kostot diplomatike të ndëshkimit të Princit të Kurorës së Arabisë saudite,...

Shpejtë dhe i furishëm: Auckland mbyllet për shkak të zbulimit të një rasti të...

Në qytetin më të madh të Zelandës së Re, Auckland, mbyllja duhet të rifutet pasi një rast i infeksionit me koronavirus u...

Emiratet e Bashkuara Arabe mbështesin Arabinë Saudite pas akuzave të SHBA-së për vrasjen e...

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) deklaruan se mbështesin deklaratën e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite, e cila në mënyrë të prerë...

Arabia Saudite hedh poshtë raportin e SHBA-së për vrasjen e gazetarit Khashoggi

Ministria e Punëve të Jashtme e Arabisë Saudite ka hedhur poshtë raportin amerikan për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi. Komuniteti amerikan i inteligjencës ka konfirmuar...

Guterres: Alarm i kuq për planetin

Synimet Kombëtare të Klimës (NDC) nuk janë afër arritjes së asaj që përcaktohet nga Marrëveshja e Klimës në Paris, e cila parashikon...

Trazira dhe arratisje nga një burg në Haiti, të paktën 25 të vdekur

Të paktën 25 persona, përfshirë gjashtë të burgosur, kanë humbur jetën në një trazirë të të burgosurve që u përpoqën të iknin nga një...

Siria dënon sulmet amerikane kundër milicive pro-iraniane

Siria ka thënë të premten se sulmet amerikane kundër milicisë pro-iraniane, në lindje të shtetit, kanë qenë akte frikacake dhe i ka bërë thirrje...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT