Bëhet meme në rrjet, Donald Trump ndan me ndjekësit momentin kur përcillet për në...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ditën e sotme ka ndarë në rrjetet sociale një video, me anë të së cilës,...

OBSH përhap panik: “S’është koha për të festuar arritjet, bëni gati spitalet për valën...

  Shtetet evropiane mund të përballen me një valë të dytë të koronavirusit gjatë dimrit, tha zyrtari më i lartë i Organizatës Botërore të Shëndetit...

Studimi: 1/3 e amerikanëve nuk pranojnë të vaksinohen kundër koronavirusit

  Sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins në të gjithë botën raportohen mbi 260,000 viktima nga koronavirusi. Aktualisht nga 263.068 viktima të raportuara,  72.812 janë...

Kina përgatitet për luftë me SHBA-në, bën gati bombarduesin bërthamor

Kina mendon se mund të përballet me pasoja të rënda nga pandemia e koronavirusit, që mund të çojnë edhe në shpërthimin e luftës me...

Lajmi i fundit/ Greqia goditet nga një tërmet i fort, ja ku ishte epiqendra

GREQI- Një tërmet  i fortë ka goditur ishullin e Kretës në Greqi. Sipas EMSC tërmeti ka pasur një magnitudë 6.5 rihter. Thellësia e këtij tërmeti...

Covid-19/ Plasin protestat pas vendimit drastik për të zgjatur gjendjen e emergjencës. Qytetarët e...

Pak minuta para se dhoma e përfaqësuesve të hidhte poshtë kërkesën e Guvernatores Gretchen Whitmer për të zgjatur gjendjen e emergjencës ligjvënësit u detyruan...

Dëmet shëndetësore, Brukseli bëhet i pari qytet europian që ndalon rrjetin 5G

Brukseli bëhet kryeqyteti i parë që ndalon rrjetin 5G për shkak të efekteve shëndetësore. Lajmi është konfirmuar nga Céline Fremault, ministre e Qeverisë për...

Zbardhet dosja e CIA -s për koronavirusin

Zyrtarët e inteligjencës amerikane dhe zyrtarët amerikanë të sigurisë kombëtare po shqyrtojnë midis mundësive që koronavirusi i ri të ketë lindur në laborator në...

Nga Covid 19 po preken njerëzit e shëruar, studimi tronditës atëherë kur nuk pritej

Virusi ka pësuar mutacion. Tani ekzistojnë të paktën dy tipe të njohura, Covid 19 origjinali që shpërtheu në Kinë dhe ai që po qarkullon...

Karantinë në Maldive, çifti mbetet i vetëm në resortin e boshatisur

Olivia dhe Raul De Freitas u nisën për Maldive më 22 mars për të kaluar një muaj mjalti 6-ditor në Cinnamon Velifushi Maldives. Asokohe,...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT