OJQ-të palestineze kërkojnë ndalimin e përdorimit të armëve kundër protestuesve

Disa organizata joqeveritare palestineze për të drejtat e njeriut aplikuan në Gjykatën e Lartë të Izraelit me kërkesë për të ndaluar përdorimin e armëve...

Kremlini: Konflikti në Ukrainë po përshkallëzohet, mund të ndalet nëse Perëndimi ‘pendohet’

Konflikti në Ukrainë po përshkallëzohet dhe përfshirja e NATO-s është rritur nga dita në ditë, tha zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov. “Në të vërtetë, ai...

200 miliardë dollarë, por ku ndodhet thesari i Gadafit?

Ku ka përfunduar thesari i Gadafit? Askush nuk e di me saktësi, po kështu askush nuk e di se sa është shuma, edhe pse...

Mitsotakis kërkon sërish ulje me Turqinë, Kathemirini: ja ku kanë ngecur palët

Zyrtarët grekë dhe turq ka të ngjarë të takohen përsëri në fund të shkurtit ose në fillim të marsit për të ringjallur përpjekjet për...

SYNIMI/ Me luftë ose diplomaci: njihuni me “marrëveshjet e padrejta” që Erdogan kërkon të...

Turqit kurrë nuk i harruan marrëveshjet dhe traktatet për shkak të të cilave territori i shtetit modern turk u zvogëlua në hartën gjeografike...

Mediat amerikane: Trump kërkon të privatizojë NASA-n

Presidenti amerikan Dponald Trump ka ndër mend “të privatizojë” pjesën amerikane të Stacionit Hapësinor ndërkombëtar. Lajmi, i cili bëhet i ditur nga gazeta “Washington...