Ketrin Gjoça tregon për herë të parë si e hoqën nga puna në RTSH

Ketrin Gjoça është një prej ikonave të televizionit shqiptar. E ftuar në emisionin  “Rreze Dielli” në “Report Tv”, prezantuesja e dashur e emisioneve për...

Mimika Luca tregon jetën e bukur me Ndrek Lucën

Pavarësisht se edhe ajo vetë ka një karrierë të gjatë, nuk reshti së foluri në “Pasdite në Top Channel” për të shoqin, aktorin Ndrek...

Sfidoi komunizmin me agjërim, demokracinë me protestë

Kjo grua rreth të 70-ave, e ardhur nga një familje besimtarësh të devotshëm, rrëfen për gazetën “Fjala” një jetë plot andralla dhe besimin e...

Regjisori Spartak Pecani (1952)

Spartak Pecani (1952). Regjisor. Producent. Lindi ne Tirane, me 27 maj. Iu dha nje burse per regjisure filmi artistik ne Institutin Kinematografik te Bukureshtit,...

Agron Llakaj reagon ashpër ndaj programit më të ri në Top Channel: Stop degjenerimit!

Programi më i ri që ka startuar në “Top Channel” çdo të premte “Aventurierët” vjen në formën e një reality show por që në...

Vargje kushtuar Artistit Mirush Kabashi nga zemra per t’i uruar sherim te shpejte

Nga Merita Kuçi Vargje kushtuar Artistit Mirush Kabashi nga zemra per t’i uruar sherim te shpejte,shendet te mire dhe sa me pare aty ku rreh...

“Vdekja është një fenomen njerëzor miliona vjeçar”, rrëfehet Helena Kadare: Biseda e fundit me...

Javë më parë kur Elona Agolli më njoftoi për botimin e tregimeve të “fshehura” të së ëmës, i kam shkruar Helena Kadaresë për ta...

Eva Alikaj: Në kohët e sotme ka vetëm puthje, llokoçitje dhe ngjeshje idiote

Aktorja, Eva Alikaj ka qenë e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan. Ajo ka një karrierë 30-vjeçare me mjaft role në teatër dhe...

Aktorët në shënjestër të diktaturës. Nga Arbana, Ndrenika, Qirjaqi, Pasha, Shkjezi e Haxhiraj… Hapen...

Publikohen disa dokumente të panjohura të nxjerra nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së që i përkasin vitit 1989 dhe bëjnë fjalë mbi një...

‘Më mori rolin paturpësisht’ Marjana Kondi rrëfen përballjen me kolegen para shumë vitesh

Ajo është një nga aktoret më të dashura për publikun, e njohur gjerësisht për rolet e saj komike, ku pa dyshim Esmeralda me të...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT