Dëmet shëndetësore, Brukseli bëhet i pari qytet europian që ndalon rrjetin 5G

Brukseli bëhet kryeqyteti i parë që ndalon rrjetin 5G për shkak të efekteve shëndetësore. Lajmi është konfirmuar nga Céline Fremault, ministre e Qeverisë për...

E konfirmon studimi: Macet mund të infektohen me koronavirus dhe ta transmetojnë

Macet kanë aftësinë që të infektohen me koronavirus dhe ta transmetojnë atë. Kjo është konfirmuar nga një studim disa ditë pasi një grua në...

Lajm i mrekullueshëm nga Italia: Shërohet vajza 50 ditëshe

  Ndërkohë që Italia ka shënuar më shumë se 1 016 të vdekur dhe rreth 12 839 të prekur nga koronavirusi, një lajm i mrekullueshëm...

Ç’janë qentë terapeutikë dhe kujt i nevojiten ata? (video)

Personat me aftësi të kufizuara të ndryshme trajtohen dhe me qen terapie. Me disa nga karakteristikat e tyre, ai nuhatjen apo dëgjimin, ata ndihmojnë pronarët...

111 vjetori i Kongresit të Manastirit dhe ndihma e madhe e sulltan Abdulhamitit II...

Data 14 nëntor është datë es hënuar për mbarë kombin shqiptar, pasi më 14 nëntor 1908 në Manastir filloi punimet Kongresi i Manastirit, ose...

Pse Facebook ka filluar të fshehë numrin e pëlqimeve?!

Në Australi duket se Facebook ka vendosur që të fshehë numrin e “pëlqimeve”. Gjithashtu në kuadër të masave të sigurisë nga kompania pritet që...

Facebook mbyll dhjetëra mijëra aplikacione

Rrjeti social Facebook ka mbyllur dhjetëra mijëra aplikacione si pjesë e hetimit që filloi pas skandalit të qasjes në informata pa leje të shumë...

Nuk e kishim parë kurrë me flokë të gjata, publikohet foto e vjetër e...

Kryeministri i vendit, Edi Rama njihet për pasionin e tij për artin dhe modën e shpeshherë komentohet për stilin unik në të veshur. Por...

Instagrami merr masa të forta rreth produkteve të humbjes në peshë

Instagrami është një ndër rrjetet sociale më të përdorur dhe herë pas here ne gjejmë të pasqyruar në këtë rrjet postime të ndryshme që...

Youtube filtra për matjen e shikueshmërisë

“Youtube” duket se po punon për një ndryshim më të fundit në sistemin e tij.   Për të parandaluar artistët dhe të tjerët të cilët përdorin...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT